logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

V poslední době jsme se více než kdy předtím mohli přesvědčit, že řemesla jsou nejen živá, ale jsou zcela zásadní pro život. Dávají člověku možnost samostatnosti a nezávislosti, možnost pomoci druhým i vybudovat stabilní živobytí. Krejčové, truhláři, zedníci, instalatéři, automechanici a mnoho dalších řemesel má nejen zlaté dno, ale trpí také značným nedostatkem zájemců. A to se snažíme společně se školami na Novoměstské radnici již od roku 2014 změnit. A daří se!  Na podzim roku 2021 tedy proběhne již 8. ročník akce věnované řemeslům a jejich budoucnosti. Budoucnosti nás všech.

Od roku 2014 se pravidelně potkáváme na Novoměstské radnici s řemesly, řemeslníky a především školami, kde se související obory vyučují. Záměr akce zůstává stále stejný – dostat se do přímého kontaktu s představovanými řemesly, vyzkoušet si pod odborným dohledem práci s dlátem, jehlou, drátem, keramickým jílem, papírem, textilií, sklem a v posledních letech i s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem. „V uplynulém roce se hodně z nás ponořilo do tajů řemesel ať již kvůli tomu, že jsme trávili čas doma více než obvykle, nebo také proto, že vznikla nutnost si doma leccos opravit“,  říká ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta.

Na prohlídku a zkoušení řemesel si pro jistotu rezervujte minimálně jednu hodinu, optimálně dvě.

 

VSTUP ZDARMA

KDY: středa 20. 10. 2021 a čtvrtek 21. 10. 2021

          oba dva dny  9:00 – 17:00 hod

KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

Průběh akce bude pochopitelně přizpůsoben aktuálním protiepidemickým opatřením a v souladu s aktuálními vládními nařízeními.

KONTAKT:

Bedřiška Kotmelová, produkční, tel: 607 627 307, email: kotmelova@nrpraha.cz

 

Přidejte se k události na Facebooku: 

https://www.facebook.com/events/330342238775675 

nahoru


logo Novoměstská radnice