logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Historické prostory Novoměstské radnice znovu naplní vůně kuchyní z různých koutů světa. Nechte se zlákat oblíbenými cizokrajnými pochoutkami nebo vyzkoušejte dosud málo známé pokrmy. Festival delikátních chutí je ideální zastávkou při nedělních procházkách podzimní Prahou nebo na sváteční oběd.

Vstup zdarma

Kdy: neděle 2. 10. 2022 od 10:00 do 18:00 hod

Kde: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

 

Podzimní Festival delikátních chutí v říjnu minulého roku patřil k highlightům loňské sezony, jarní festival se také povedl, tak vyhlížíme podzim letošní. Odměnou za práci a přípravy, které s našimi skvělými účastníky do celého projektu s radostí vkládáme, byla hojná účast milých návštěvníků. Letošní podzimní festival se opět uskuteční v neděli. 2. října 2022. Tento sváteční den opět zaplní tradiční i netradiční pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici a její okolí. Festival navazuje na tradici neformálního setkání sousedů z blízkých i vzdálenějších koutů Prahy, výletníků z celé České republiky i návštěvníků ze světa, kteří si na Novoměstskou radnici již zvykli přicházet vychutnat širokou škálu delikátních chutí. Akce bude i tentokrát probíhat v zázemí Novoměstské radnice i v přilehlé části parku na Karlově náměstí.

Ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta k festivalu říká: „Jarní vydání našeho festivalu ukázalo, že neděle je pro takovou akci ideální den. Lidé si rádi zajdou na sváteční oběd procházkou do centra města, nebo se u nás zastaví po cestě z víkendu mimo Prahu. Nabídku již několik let sestavujeme tak, aby si na své přišel každý. Milovník masa i vegetarián, návštěvník konzervativnější i ten, kdo rád objevuje chutě z druhého konce světa.“

Zuzana Menhartová, produkční a dramaturg festivalu, dodává:“ Pro neděli jsme se rozhodli hned z několika důvodů, a to jak z pohledu návštěvníků, tak účastníků. Pro návštěvníky není neděle dnem, který by byl festivalově přetížený, takže toho mohou za víkend zvládnout a užít si víc. Účastníci zas často řeší personální kapacity, protože o sobotách bývá akcí mnoho. Takhle už podruhé vykračujeme z obvyklých kolejí a věříme, že opět šťastně. Tato gastronomická akce se snaží mít i edukativní rozměr v oblasti trvalé udržitelnosti, použití sezónních surovin a lokálních zdrojů. Událost v sobě navíc spojuje skvěle dostupnou lokalitu centra města, jedinečnou historickou atmosféru Novoměstské radnice a kulturní vyžití, které skýtá její věž a galerie, a jak doufáme i přívětivé počasí začátku října, které jenom podtrhne bohatý gastronomický zážitek.“

 

Těší se na vás a skvěle se o vás postarají:

Bamboly chips

Baues Chilli Oil

Dog´n´Roll Food truck

Food on the Move

Guacamole always fresh

Kaiser Franz

Kávový klub

La Paisanita

LexVinum.cz

Los churros

Lusk

Raclette u Syraku

Sicilské delikatesy

Tamarind Tree

Tyrolské speciality

Virunga

 

Přidejte se k události na Facebooku: Festival delikátních chutí - podzim 2022

 

Festival se koná na nádvoří a v přilehlé části Karlova náměstí, kam je bezbariérový přístup a probíhá rovněž v historickém Mázhauzu Novoměstské radnice v přízemí. Do Mázhauzu je přístup z nádvoří a z Karlova náměstí po 2 schodech. Pro vjezd a výjezd invalidního vozíku je možné si zapůjčit u ostrahy Novoměstské radnice ližiny / vstup do vrátnice z nádvoří ve foyer vlevo/.

 

Kontakt:  

Zuzana Menhartová, produkční – dramaturgie akce, zuzana.menhartova@nrpraha.cz 

Václav Beznoska, produkční – technické zázemí, vaclav.beznoska@nrpraha.cz 

 

Mediální partner akce: Místní kultura





nahoru


logo Novoměstská radnice