logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meets World.

Beatriz Nunes - zpěv / Paula Sousa - piano / André Rosinha - kontrabas

 

Začátek 19:30 h / Velký sál

Vstupné: 400 Kč / v den koncertu 450 Kč 

https://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2023/beatriz-nunes-paula-sousa-andre-rosinha/

Trio, které tvoří Beatriz Nunes (zpěv), Paula Sousa (klavír) a André Rosinha (kontrabas), představí živě album À Espera do Futuro ("Touha po budoucnosti") vydané v dubnu 2021.

V triu se setkávají zpěvačka Beatriz Nunes, která v roce 2012 zahájila svou kariéru jako zpěvačka skupiny Madredeus a v roce 2018 byla se svým debutovým albem oceněna v žebříčku Europe Jazz Media Chart, dále jazzová pianistka Paula Sousa, která vystudovala Berklee College of Music a kterou časopis Time Out v roce 2020 vyzdvihl jako jednu z nejvýznamnějších jazzových pianistek na portugalské scéně, a kontrabasista André Rosinha, který je od roku 2015 součástí projektů Salvadora Sobrala a hrál také s Máriem Laginhou a Pericem Sambeatem.

Album À Espera do Futuro, které předvede trio na živo, vzniklo v době pandemické výluky, kdy bylo možné pozorovat vznik několika společenských a politických jevů, které inspirovaly devět původních písní se slovy i beze slov. Výsledkem je znamenité spojení jazzu a portugalské hudební tradice.

nahoru


logo Novoměstská radnice