logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Neviditelná výstava v Praze, která je otevřena od 1. dubna 2011 a navštívily ji již desítky tisíc návštěvníků, se snaží přiblížit světy vidících a nevidomých lidí. Pomocí pozitivních zážitků se snažíme návštěvníkům nastínit, jak pomoci nevidomým lidem.

Výstava je unikátní interaktivní cestou do světa, kde zmizelo všechno světlo, kde návštěvníci jsou odkázáni pouze na sluch, hmat a čich. Pomocí těchto smyslů a pomocí instrukcí nevidomého nebo slabozrakého průvodce se návštěvník pokouší orientovat se ve speciálně upravených a zatemněních prostorách, kde jsou vytvořeny různé scény každodenního života. Každý si může vyzkoušet na vlastní kůži, jak se orientuje nevidomý
např. v bytě, na ulici, jak zaplatí v baru za kávu, anebo jak zjistí, které koření potřebuje pro daný recept.
Neviditelná výstava Praha je druhou výstavou tohoto druhu v Evropě. První výstava byla otevřena Budapešti v roce 2007 a v prosinci 2011 byla otevřena pobočka ve Varšavě.
Kromě prohlídek v češtině nabízíme i cizojazyčné prohlídky (v současné době je možné vybrat prohlídku v angličtině, němčině, španělštině, portugalštině a ruštině).

Neviditelná výstava Praha je otevřena denně, ve všední dny od 12.00 do 20.00 hod, o víkendech od 10.00 do 20.00 hod. Počet návštěvníků ve skupině je omezen, proto je potřebné se předem objednat na www.neviditelna.cz , mailem na info@neviditelna.cz nebo během otevíracích hodin na telefonu 777 787 064.
Ohledně marketingu a mediální spolupráce nás můžete kontaktovat na marketing@neviditelna.cz, nebo se můžete obrátit na vedoucí výstavy, ing. Krisztinu Simon na k.simon@neviditelna.cz.

KOMPLETNÍ INFORMACE O VŠECH ZAJÍMAVÝCH AKCÍCH, KTERÉ SE V NEVIDITELNÉ VÝSTAVĚ KONAJÍ NA:

www.neviditelna.cz .

Výstava je prodloužena do konce roku 2016!

 

nahoru


logo Novoměstská radnice