logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Pátý ročník historického plesu věnovaný období 16. a 17. století pořádaný taneční skupinou Rond se bude konat v sobotu 7. března od 19 do 23 hodin v Mázhausu Novoměstské radnice.

Na plese bude možné zažít jedinečnou atmosféru období renesance a raného baroka s dobovou akustickou hudbou, svícnovým osvětlením i občerstvením dle dobových receptů.

Ples je otevřený veřejnosti, především však těm, kteří se věnují historickému tanci. Pro zachování dobové „kulisy“ plesu je na celou dobu akce vyhlášena kostýmová povinnost renesance a raného baroka v Evropě. „Na plese již tradičně zazní bránly mistra Arbeaua, vybraná balla a baletta mistrů Carosa a Negriho a v neposlední řadě tance mistra Playforda“, uvedla Adéla Jelínková, členka spolku Rond. K tanci letos akusticky zahrají Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo.

Na plese mohou návštěvníci ochutnat též občertsvení připravené dle dochovaných receptur nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky, vrchcáby a jiné. „Historických plesů je mnoho, my jsme se však rozhodli pro relativně krátké období dvou století, jemuž se snažíme přiblížit nejen zvoleným repertoárem, ale i prostředím, ve kterém ples pořádáme,“ dodala Hana Major Sládková, členka spolku Rond.

Vstupné

300,- Kč
Vstupenky lze do 4. 3. 2015 rezervovat se slevou na adrese hana@rond.cz

Více informací o plese je možné získat na webových stránkách:
www.rond.cz/ples

nahoru


logo Novoměstská radnice