logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

I třetí ročník hudebního cyklu ROMANTICKÝ NOVOMĚSTSKÝ KLAVÍR proběhne ve Velkém sále Novoměstské radnice pod taktovkou znamenitého českého pianisty Ivo Kahánka, který si získal pověst jednoho z nejpůsobivějších umělců své generace a je mnohými považován za nejlepšího současného českého pianistu.
Milovníci hudby si užijí hned čtyři výjimečné koncerty proslulých českých i zahraničních umělců.

NOVINKA

Nyní je možné si na každý koncert zakoupit vstupenky online na www.goout.cz .

Závěrečný koncert - Z Čech až na konec světa

1. 12. 2015, od 19hod
To nejlepší na konec. Platí to i u závěrečné koncertu hudebního cyklu Romantický novoměstský klavír, kde společně vystoupí jedni z nejlepších hudebníků své generace, klavírní virtuóz Ivo Kahánek a mezinárodně uznávaný houslista Josef Špaček. Oba vynikající sólisté, jejíchž úspěchy dávno přesahují české hranice. Společně vezmou posluchače z Čech až na konec světa prostřednictvím těch nejznámější českých i zahraničních skladeb.
Program: Dvořák, Janáček, Beethoven aj.

Začátek všech koncertů: 19 hod

 

Vstupné:

plné 200 Kč, snížené 100 Kč (důchodci, studenti)

Vstupenky v předprodeji ve věži Novoměstské radnice od 3. 9. 2015 (út – ne, 10:00 – 18:00 hod), nebo online na goout.cz
Na místě budou vstupenky k prodeji vždy 30 min před začátkem koncertu.

TERMÍNY VŠECH KONCERTŮ:

23. 9. 2015 Večer zpívajícího klavíru
27. 10. 2015 Clarinetissimo
25. 11. 2015 Kontrapunkty flétny a vibrafonu
1. 12. 2015 Z Čech až na konec světa

Zahajovací koncert - Klavírní recitál Ivo Kahánka

23. 9. 2015, 19 hod
Klavírní recitál uznávaného pianisty Ivo Kahánka otevřel letošní hudební cyklus Romantický novoměstský klavír 23. září. Známý umělec kouzlil v klavírním sólo recitálu, ve kterém posluchače vzal do světa velikánů klasické hudby a v komorní atmosféře Velkého sálu Novoměstské radnice byl jedinečným hudebním zážitkem.

Druhý koncert - Clarinetissimo

27. 10. 2015, 19 hod
Hudební cyklus Romantický novoměstský klavír pokračoval koncertem, ve kterém se propojil zvuk klarinetu a klavíru.
Ivo Kahánka doprovodil vynikající český klarinetista Karel Dohnal a společně vzali posluchače do světa velikánů vážné hudby.
Během večera zazněla díla světových i českých skladatelů napříč historii. Posluchače čekali skladby z dob romantismu či impresionismu, ale i moderny 20. století.

Třetí koncert - Kotrapunkty flétny a vibrafonu

25. 11. 2015, 19 hod
V pořadí třetí koncert přinesl příjemnou změnu v něžném podání Duo Bells. Dvě vynikající instrumentalistky, dva na první pohled nesourodé nástroje, které posluchačům nabídli zvukově barvitý hudební zážitek.
Žofie Vokálková, renomovaná česká flétnistka, má za sebou řadu koncertních sólových vystoupení s našimi i zahraničními orchestry. Působila jako první flétnistka a sólistka orchestrů Virtuosi di Praga a Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. Natočila několik sólových CD a v letošním roce zasedla jako porotkyně v Eurovizní soutěži mladých hudebníků spolupořádané Českou televizí.
Druhá polovička dua, Markéta Mazourová, ovládá hru snad na všechny bicí nástroje, které vás napadnou. Nadšená hudebnice s velkým citem pro rytmus posluchačům zahrála na melodický vibrafon.

Ivo Kahánek

Mladý pianista Ivo Kahánek dosahuje nejvyšších hudebních met a začíná na sebe poutat mezinárodní pozornost.
I proto budou jeho koncerty, spolu se zajímavými hudebními hosty, v komorní atmosféře Velkého sálu Novoměstské radnice opravdu jedinečný hudební zážitek.
Překvapením bude možná i setkání s junior hvězdami, jako tomu bylo v minulých ročnících tohoto hudebního cyklu.
Mladý český pianista Ivo Kahánek rychle získává pověst jednoho z nejpozoruhodnějších umělců své generace. Je znám širokou výrazovou paletou i výjimečnými virtuózními schopnostmi, které uplatňuje v repertoáru od baroka po soudobou hudbu.

V roce 2004 se stal absolutním vítězem mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro a již předtím získal ocenění v mnoha významných kláních u nás i v cizině (Maria Canals Piano Competition v Barceloně, Vendome Prize ve Vídni, Stiftung Tomassoni v Kolíně nad Rýnem, Mezinárodní soutěž Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních, Concertino Praga aj.).

Po úspěšných debutech na festivalu Beethovenfest v Bonnu a na Pražském jaru obdržel pozvání od Symfonického orchestru BBC k vystoupení na festivalu BBC Proms v londýnské Royal Albert Hall, kde v srpnu 2007 pod taktovkou Jiřího Bělohlávka provedl Klavírní koncert č.4 "Inkantace" Bohuslava Martinů. Koncert živě přenášela televize BBC, rádio BBC a stanice Vltava. Tento kritikou oceněný debut nyní nabízí prestižní vydavatelství Deutsche Grammophon jako digitální download.

www.ivokahanek.cz

Hudební cyklus "Romantický novoměstský klavír" se uskutečnil za finanční podpory Magistrátu hlavního města Prahy.

nahoru


logo Novoměstská radnice