logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert pod záštitou Velvyslance Litevské republiky v ČR k 25. výročí Obnovení Nezávislosti Litevské republiky se koná v historickém Velkém sále Novoměstské radnice.

Začátek koncertu v 19 hodin.

Intepreti:

Dalia Dėdinskaitė, housle
Gleb Pyšniak, cello
Gintaras Januševičius, klavír

O programu:

Soudobou litevskou komorní hudbu napříč Evropu a světem představuje unikátní projekt s programem Nejlepší z litevské komorní hudby. Za ním stojí tři výjimeční mladí litevští umělci, žijící v zahraničí. Speciálně pro tento projekt houslistka Dalia Dedinskaité (Litva-Rakousko), cellista Gleb Pyšniak (Litva-Rakousko) a klavírista Gintaras Januševičius (Litva-Německo) nahrají a vydají kompaktní desku s exkluzivním programem, který představuje průřez pečlivě vybraných děl litevské komorní hudby od konce 19. století do dnešních dnů.

Speciálně pro projekt a jeho hudebníky vzniká i skladba pro klavírní trio současné litevské skladatelky Lorety Norvilaité.

Projekt je sponzorován Radou kultury Litevské republiky, Litevskou národní filharmonickou společností, a je vysoce podporován litevskými velvyslanectvími v USA, Rakousku, České republice, Německu, Maďarsku, Itálii, Rusku, Švédsku a na Ukrajině. Program umělci představí v rozsáhlém turné v Rakousku, České republice, Maďarsku, Chorvatsku, Itálii, USA, Německu, Švédsku, Rusku a na Ukrajině, také v Litvě, v roce 2015.

Zakladatelé a iniciátoři:

Gleb Pyšniak a Dalia Dedinskaité

Program:

M. K. Čiurlionis
S. Vainiūnas
B. Dvarionas
Z. Bružaitė
A. Šenderovas
V. Barkauskas
L. Narvilaitė

VSTUP ZDARMA


Rezervace vstupenek:

Místa je možné si předem rezervovat na adrese vaida.nemeckova@urm.lt .

Podrobné informace:

Vaida Braškyté-Němečková
Velvyslanectví Litevské republiky
tel. 257 210 122
vaida.nemeckova@urm.lt
https://cz.mfa.lt/cz/cz/

Další info:

Gleb Pyšniak
www.glebpysniak.com .

Dalia Dedinskaite
www.dalia-dedinskaite.com .

Gintaras Januševičius
www.hellostage.com/profile/1235 .

*********************************************************************

The Best of Lithuanian chamber music - Celebrating 25 Years of Freedom


September 21st, 2015 - starting at 7 p. m.

Concert under the patronage of the Ambassador of Lithuania to the Czech Republic on the occasion of the 25th anniversary of Restoration of Independence of the Republic of Lithuania will take place at the Great Hall of the New Town Hall.

Artists

Dalia Dėdinskaitė, violin
Gleb Pyšniak, cello
Gintaras Januševičius, piano

About the program

Three outstanding young Lithuanian artists from abroad are joining together for a unique initiative – to record and release a CD named “Selected works of the best Lithuanian chamber music“ and present Lithuanian music to the audiences all over Europe and the USA. Specially for this project violinist Dalia Dedinskaite (Lithuania-Austria), cellist Gleb Pyšniak (Lithuania-Austria) and pianist Gintaras Jaunševičius (Lithuania-Germany) thoroughly selected an exclusive program showing an overview of Lithuanian chamber music from the end of 19th century until today.

Contemporary Lithuanian composer Loreta Narvilaitė is writing a piece for a piano trio, which is dedicated to the project and musicians.

The project is sponsored by the Lithuanian Council of Culture, the Lithuanian National Philharmonic Society and is highly supported by the Lithuanian Embassies in the USA, Austria, Czech Republic, Germany, Hungary, Italy, Russia, Sweden, and Ukraine. The program is to be presented in a tour in Austria, Czech Republic, Hungary, Croatia, Italy, USA, Germany, Sweden, Russia, and Ukraine, as well as in Lithuania in 2015.

Founders and initiators

Gleb Pyšniak and Dalia Dedinskaite

The program

M. K. Čiurlionis
S. Vainiūnas
B. Dvarionas
Z. Bružaitė
A. Šenderovas
V. Barkauskas
L. Narvilaitė

Free entrance

More information:
Vaida Braškyté-Němečková, Embassy of the Republic of Lithuania, tel. 257 210 122, vaida.nemeckova@urm.lt
https://cz.mfa.lt/cz/cz/

Dalia Dedinskaite
www.dalia-dedinskaite.com .

Gleb Pyšniak
www.glebpysniak.com .

Gintaras Januševičius
www.hellostage.com/profile/1235 .

nahoru


logo Novoměstská radnice