logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Z technických důvodů je výstava otevřena do 3. 7. 2016

 

Dne 6. června 2016 uvítá Praha rakouského malíře pana prof. Franze Wolfa. Ten navštíví Prahu, aby obohatil naší Novoměstskou radnici o výstavu svých děl.

Kurátorka výstavy: Naďa Raichová

 

Otevírací doba:

úterý - neděle 10 - 18 hod

Vstup na prodejní výstavu volný

 Sledujte aktuální informace o otevírací době. Děkujeme.

 VÝSTAVA BUDE OTEVŘENA I BĚHEM PRAŽSKÉ MUZEJNÍ NOCI. PŘÍTOMNI BUDOU AUTOR A KURÁTORKA VÝSTAVY.

Tento tyrolský rodák dává do svých obrazů úžasný perfekcionismus a toto umění též vyučuje na umělecké škole v Salzburgu, kde momentálně žije a má svůj ateliér.

Jeho ústředním tématem je půvab žen, který vychází z jeho vnitra a zdůrazňuje krásu a monumentální detaily ženského těla. Nejčastěji používá techniku akrylu. Nejpočetnější jeho díla jsou portréty a akty. Rád se ve vzpomínkách ve své tvorbě vrací i do své rodné vísky.

Franz Wolf (nar. 9. února 1954 v Dornbirnu) své dětství prožil v Grinsu v tyrolské vesničce poblíž Innsbrucku. Po té, co se rozhodl v osmdesátých letech pro život v Berlíně, studoval Vysokou školu umění a aktů u pana prof. Petera Müllera. Aby si toto studium mohl dovolit, pracoval jako řidič autobusu v Berlíně. Po studiích začal intenzivně malovat a později i sám učit. V současné době pořádá též kurzy pro malíře a semináře umění a to i pro širokou veřejnost.

K jeho poslední největší výstavě patří výstava na zámku Landeck v Tyrolsku (2014). Z předešlých výstav stojí za zmínku úspěšné expozice v r. 2002 v Číně a v r. 2005 v Japonsku. Jeho tvorba byla obdivována i v arabských Emirátech.

www.franzwolf.at

**************************************************************************************

Pár slov...

Pan profesor Franz Wolf se narodil jako třetí ze sedmi dětí 9.2.1954 v Dornbirnu, Vorarlbergu. Když mu byly 4 roky, přestěhovala se rodina do Grinsu v Tyrolsku. Tam prožil svoje dětství, školní léta, mládí a vyučil se strojním zámečníkem. Jeho srdce ho ovšem táhlo k umění a touha byla tak silná, že se v devatenácti letech rozhodl pro život v Berlíně. Chtěl si splnit svůj sen a studovat na umělecké škole profesora Muellera akty. Toto byl sice krásný sen, ale aby si ho mohl splnit, pracoval v noci jako řidič autobusu. Studium úspěšně dokončil a věnoval se malbě. I když vytvořil v Berlíně spousty úspěšných děl, přesto ho srdce táhlo zpět domů a v roce 1999 se odstěhoval zpět do Rakouska. Svůj domov našel v Salzburgu, kde momentálně žije, učí a maluje. Otevřel si zde v Groedigu atelier, kde pořádá kurzy a semináře pro umělce, ale také pro širokou veřejnost. Věnuje se též hodně dětem. Jeho výstavy obletěly skoro celý svět. Největší a nejznámější byly v roce 2002 v Číně – Šanghaji a Pekingu, v roce 2005 v Japonsku – Tokiu a v roce 2010 v Arabských Emirátech v Dubaji. Mezi jeho nejznámější díla patří Červená divočina, Dvě ruce, Šachová hráčka v Benátkách a Touha. Pro naši výstavu v Praze byly namalovány v roce 2016 speciálně dva obrazy s pražskými motivy. Obraz Rubín – Opatrovník lásky a obraz Okem pozorovatele.

 





nahoru


logo Novoměstská radnice