logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava obrazů a grafiky malíře Václava Holohlavského v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

 

"V malbě je pro mě nejdůležitější radost, ne styl nebo hranice.

Snažím se zachytit momentky života běhu, který se den co den odehrává kolem nás a skýtá někdy až neuvěřitelné pohledy.

Přenesení svého pocitu na plátno chápu jako rituál, proud energie, který se někdy snažím spoutat a někdy se jím naopak nechám unášet. Kam, to můžete posoudit nyní sami."

Václav Holohlavský

www.holohlavsky.cz 

 

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

otevřeno út - ne 10 - 18 hodin

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

 

Během Pražské muzejní noci 9. 6. 2018: otevřeno od 19 - 01 hod, vstup zdarma. Návštěvníci se budou moci setkat v době od 19 do 22 hod s autorem výstavy osobně.

 

VSTUPNÉ:

plné 50 Kč

snížené 20 Kč

rodinné 100 Kč

 

Výstava Václava Holohlavského je první velkou samostatnou výstavou, která představuje průřez jeho tvorbou. Zachycuje vše kolem nás očima umělce a poodhaluje jeho vidění a vnímání věcí. Mnohá jeho díla jsou inspirována přírodou, lidmi a emocemi.

 

 „Jeho tvorba obsahuje nejen kresbu a grafiku, ale především malbu. Od mládí polehoučku škádlil výtvarnou múzu. Vystudoval školu SPŠ Zeměměřickou. I přes technické vzdělání se stále rád vrací k uměleckému vyjádření vidění věcí. Malbu chápe, jako tok emocí, který nelze spoutat, ale je zapotřebí mu dát volný průchod. Hlavním motorem pro jeho tvorbu jsou věci zdánlivě všední a přitom tak zásadní. Pro inspiraci někdy sáhne k ženskosti a vášnivosti, někdy k tanci a ladnosti, někdy k tajemnosti a tajemství. Rád otevírá dveře různých stylů bez zaklepání. Využívá možnosti vyjádření vidění věcí po svém. Bere tvoření jako rituál, proud energie, který někdy spoutá a někdy mu dá volný průběh“ .

nahoru


logo Novoměstská radnice