logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Andrea Motis - zpěv, trubka / Joan Chamorra - kontrabas / Ignasi Terraza - klavír / Josep Traver - kytara / Estev Pi – bicí

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meets World.

 

Začátek koncertu:

19:30 hod / Velký sál  Novoměstské radnice 

Vstupné:

od 250 Kč

Vstupenky na http://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2019/andrea-motis-quintet/

Podrobné informace na www.jmw.cz

 

Půvabná trumpetistka, zpěvačka a skladatelka Andrea Motis po nahrání šesti alb, která byla kritikou přijata s uznáním, vytvořila sólový debut Emotional Dance. Toto poslední album, podobně jako ta předchozí, nahrála s kvintetem, jehož členy jsou kontrabasista Joan Chamorra, klavírista Ignasi Terraza, hráč na bicí Estev Pi a kytarista Josep Traver.
Přestože je Motis jen necelých 24 let, vyzařuje z ní zřetelná muzikálnost. To proto, že začala hrát na trubku již v sedmi letech; O tři roky později začala studovat jazz na Městské hudební škole v Sant Andreu pod vedením J. Chamorra, který ji záhy přetáhl do své kapely. Během studií byla také členkou jazzové kapely Sant Andrea. S ní také nahrála osm CD a hrála po boku uznávaných hudebníků jako např. trombonista Wycliffe Gordon, saxofonista Jesse Davis, klarinetista Bobby Gordon, a saxofonista Dick Oatts. Kromě trubky hraje Motis také na altsaxofon. S kapelou Chamorro však začala i zpívat. „Trubka bude vždy můj první nástroj,“ říká Motis, na otázku, zda je raději zpěvačkou nebo instrumentalistkou. „Hraní na trubku je jako vyjadřovací prostředek; je to taková část mého života. Ale nikdy si nechci vybírat jen jednu ze svých uměleckých stránek, protože je obě miluji."
Andrea má svůdný, pružný alt. Její subtilní vibrato a její stručné frázování snese srovnání s takovými zpěvačkami jako je Billie Holidayová a Norah Jonesová. 
Motis se také poprvé představila jako skladatelka. Napsala tři z 13 písní na CD Emotional Dance. 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice