logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Přehlídku starožitných předmětů „pro gentlemany a jejich dámy“ nabídne 33. ročník veletrhu starožitností Antique, který proběhne ve dnech 24.-27. dubna na Novoměstské radnici v Praze na Karlově náměstí.

„Návštěvníci se mohou těšit na sběratelské předměty, které doprovázely běžný život našich předků, jako jsou mince, kuřácké potřeby, soupravy na podávání vína a alkoholu, domácí bary, zbraně, doplňky na pracovní stoly či lovecké potřeby. Pro návštěvnice veletrhu zase připravujeme přehlídku šperků, hodinek a dalších ryze dámských doplňků, jako jsou vějíře, zrcátka či toaletky. Jedná se o historicky i umělecky cenné a často plně funkční předměty,“ přibližuje zaměření jarního veletrhu Antique prezident pořadatelské Asociace starožitníků, o.s., a numismatik Ing. Jan Neumann.

Zároveň ale zdůrazňuje, že kromě toho bude k vidění celá tradiční škála starožitností, od obrazů a nábytku po starožitné sklo. „Na veletrhu Antique se čeští starožitníci pravidelně chlubí největšími poklady ze svých depozitářů. Také proto na něj míří znalci umění a světa starožitností, protože mají šanci najít rarity, ke kterým by se jinak nedostali. Věřím ale, že právě jarní veletrh Antique bude zajímavý pro každého, kdo umí ocenit krásu a rukodělnou práci a chce si udělat radost třeba jen hodnotnou maličkostí,“ dodává Neumann.

Pro návštěvníky bude veletrh otevřen od čtvrtka (24. 4.) do soboty (26. 4.) od 10 do 19 hodin, v neděli 27. 4. pak do 17 hodin.

Návštěvníci budou moci opět zdarma využít profesionálního poradenství na stánku Asociace starožitníků. Zde také získají informace o dvouletém rekvalifikačním studiu na Rudolfínské akademii, které je určené budoucím starožitníkům a všem zájemcům o vzdělání v oblasti umění.

VSTUPNÉ

plné 90 Kč
snížené 70 Kč (důchodci, studenti)

Více informací na www.asociace.com .

nahoru


logo Novoměstská radnice