logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert Miroslava Vilímce (housle) a Vladislava Vilímce (klavír) , spojený
se křtem CD s historickými nahrávkami slavného houslisty Jana Kubelíka.

V úterý 20. května 2014 v 19 hodin v historickém sále Novoměstské radnice.

Společnost Jana Kubelíka uvede nové CD, při příležitosti koncertu bratrů Vilímců, na němž zazní vedle skladeb Františka Bendy (Sonáta A dur) a Josefa Suka (4 kusy) řada kompozic Jana Kubelíka.

Společnost Jana Kubelíka zpřístupnila veřejnosti další historické nahrávky slavného českého houslisty Jana Kubelíka (1880 – 1940). Nové CD přináší velmi cennou nahrávku Sauretovy kadence k Paganiniho koncertu D dur, která nebyla dosud zveřejněna. Ucelený souhrn nahrávek Paganiniho skladeb evokuje legendární, ´´čarodějné´´ umění italského virtuosa a udává převažující tón celému kompletu snímků, který je z tohoto důvodu nazván Čaroděj houslí - Jan Kubelík.

CD však neukazuje slavného houslistu jen jako zručného virtuosa, klade akcent i na jeho skladatelské dílo. Velmi cennou nahrávkou, kterou CD přináší, je Kubelíkova interpretace vlastního Koncertu B dur, č. 4. Také tento snímek je poprvé zveřejněný.
Historická část CD je také doplněna moderní zvukovou nahrávkou ze současnosti, a to záznamem části koncertu houslisty Miroslava Vilímce a klavíristy Vladislava Vilímce, kteří v pražském Rudolfinu zahráli celý Kubelíkův Koncert C dur, č. 1.

Bratři Vilímcové se systematicky věnují uvádění skladeb Jana Kubelíka v rámci koncertů Společnosti Jana Kubelíka, která vznikla v roce 1990 a jejímž zakládajícím členem byl i slavný dirigent Rafael Kubelík, syn Jana Kubelíka.

VSTUPNÉ


100 Kč plné vstupné
50 Kč snížené vstupné (senioři, studenti, držitelé ZTP)

Rezervace a prodej vstupenek na tento koncert:
* Monika Teichmannová, email: manager@symphonyprague.com, tel. 777 317 186
+ v pokladně věže Novoměstské radnice út – ne od 10 do 18 hod
* 30 minut před koncertem na pokladně v místě konání koncertu ve Velkém sále na Novoměstské radnici

nahoru


logo Novoměstská radnice