logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Jedenáctý ročník Pražské muzejní noci se uskuteční v sobotu 14. června opět od sedmi hodin večer až do jedné hodiny ráno.

Podrobný program, dopravní spojení mezi jednotlivými objekty a všechny další informace o průběhu celé Pražské muzejní noci na www.prazskamuzejninoc.cz .

Budete moci navštívit expozice nejznámějších pražských muzeí, ale i dalších institucí. Čeká vás opět bohatý program, ale také TRADIČNÍ VSTUP ZDARMA či BEZPLATNÁ PŘEPRAVA speciálními autobusovými linkami. Jako vždy ale skrz přednášky ožijí expozice, výstavy a kulturní pamětihodnosti. Návštěvníci nebudou ochuzeni ani o koncerty, filmové projekce či soutěže. Unikátní akce, kterou každoročně navštíví desítky tisíc, přináší ojedinělou možnost prozkoumat kulturní bohatství naší metropole ve zcela ojedinělé atmosféře.

A Novoměstská radnice se Muzejní noci opět zúčastní tak, jako v předešlých letech a bude se těšit, zda-li pokoří loňskou rekordní návštěvnost, kdy během jednoho večera přišlo na radnici téměř 7 tisíc návštěvníků.

VSTUP DO VĚŽE BUDE Z VODIČKOVY ULICE A OD 20:30 HODIN Z KARLOVA NÁMĚSTÍ MÁZHAUZEM.

TRASA 9

Během Pražské muzejní noci 2014 budete moci na Novoměstské radnici navštívit:


- věž Novoměstské radnice, kde se na ochozu věže pokocháte překrásným pohledem na noční Prahu

- k nahlédnutí bude též gotická KAPLE v I. patře věže, později zasvěcená Nanebevzetí Panny Marie a patronu české země sv. Václavovi. V roce 1722 byla přestavěna v barokním stylu, ze kterého se zachovala např. klenba uprostřed zdobená freskou alegorie Práva a Spravedlnosti, či vstupní profilovaný portál.

- stálou výstavu v Bytě věžníka HISTORIE NOVÉHO MĚSTA A PRAHA PANORAMATICKÁ. Výstava představuje historii Nového Města i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Z ochozu věže se naskytuje překrásný výhled na noční Prahu.

- putovní výstavu fotografií v Galerii ve věži PŘÍBĚH SVĚTLA A STÍNU (A NARRATIVE OF LIGHT AND SHADOW). Putovní výstava fotografií čtyř tchaj-wanských fotografek, která zahajuje svojí cestu po Evropě v Praze. Soubor 60 ti fotografií rozdělených do pěti tématických celků. Výstavu pořádá Tchaj-pejská ekonomická a kulturní kancelář v Praze za podpory HMP.

- výstavu STOPY ŽIDOVSKÉ PŘÍTOMNOSTI V PRAZE 2. Výstava pořádaná MČ Praha 2, která si klade za cíl představit široké veřejnosti vybrané kapitoly z historie městské části spojené s těmi jejími obyvateli, kteří byli židovského vyznání či pocházeli ze židovských rodin nebo byli za židy označeni rasistickými zákony.

Od 20:30 hodin:


- výstavu DÍVÁM SE A VIDÍM Evy Roučky soustředěná na figurativní tvorbu v keramice a bronzu, doplněná kresbami - v Galerii v přízemí. Autorka čerpá z nevyčerpatelné studnice života a nastavuje kritické zrcadlo člověku dnešní společnosti… Paní Roučka bude na výstavě přítomna osobně.

- občerstvit se budete moci ve známé kavárně Café Neustadt kavárníka Ondřeje Kobzy na nádvoří

- a budete si moci zahrát na PIÁNO, které je umístěno na nádvoří v souvislosti s projektem „Piána na ulici“ či si poslechnout hudbu ostatních

POSLEDNÍ NÁVŠTĚVNÍK BUDE UVEDEN DO PROSTOR NR V 0:30 HODIN.





nahoru


logo Novoměstská radnice