logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Galerie v přízemí, otevřeno denně út - ne 10 - 18 hod
Výstava obrazů a designu - BELDOVÁ - JÍROVÁ - ŠUSTA jr.

Vstupné:

plné 40 Kč, snížené 20 Kč

Společná výstava tří umělců, generačních souputníků, zabývajících se malbou a designem, včetně doplňků.
Všichni jsou umělci, kteří se nenechají ovlivnit momentálními trendy, ale jdou cílevědomě za svou věcí s velkým soustředěním.

Nábytkového designera Jaroslava Šustu, přesto, že se věnuje především interiéru a nábytkové tvorbě, průmyslové výtvarnictví nikdy nelákalo: “Když vymyslím a vyrábím jednu věc, je mi jedno, jestli bude mít o pět šroubků navíc nebo ne! U návrhu na sériovou výrobu bych o tom, kvůli ceně, musel přemýšlet.” Jeho židle, křesla, stolky, skříně i pohovky tak, mimo jiné, vynikají dokonalým řemeslným zpracováním materiálů pro nábytek nepříliš obvyklých – od přírodní kůže přes olověná obložení až po třeba desky stolů se speciální úpravou. Tím hlavním, čím oslovuje, je nápaditost, nezvyklé tvary a nosnost myšlenky, která jeho solitérní objekty povyšuje do roviny uměleckého díla. Jaroslav Šusta sám říká: “ Snaží se, aby moje věci nebyly módním zbožím, ale aby byly nadčasové. A to se mi snad daří!”
www.susta.eu .

Alena Beldová se po ukončení Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze věnovala hlavně textilnímu designu a keramice. Současně se věnovala volné malbě. V roce 1999 prvně navštívila Bretaň. Pobyt a divoká krása bretaňského pobřeží ji přivedla k rozhodnutí malovat krajiny. V plenéru maluje menší akvarely a pastely, v atelieru pak větší plátna podle těchto skic. Alena Beldová sama ke své současné tvorbě říká: “Někdy se v malbě snažím o větší stylizaci, někdy zachovávám barevnost i zobrazení více realistické.”
www.alenabeldova.cz .

Práce Markéty Jírové, absolventky AVU v Praze, ateliéru profesora L. Čepeláka, jsou díla intimní a nepatetická, působí lehounce a svižně. Její doménou je kresba. Své obrazy a kresby dokáže prostoupit psychologickou hloubkou. Markéta je mistrem akcentu a uputává svou razancí a bezprostředností. Je členem skupiny "TUNEL" a SVU Mánes. Její díla jsou zastoupena v Národní galerii v Praze a ve veřejných i soukromých sbírkách v Čechách i v zahraničí.
www.jirova.webnode.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice