logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

28. září je Dnem věží a rozhleden ČR, kterým je zahájen Měsíc věží a rozhleden ČR 28. 9. - 28. 10. 2014.

Výstup na věž Novoměstské radnice v tento den, na sv. Václava, bude dětem do 12ti let, které si u nás zakoupí 4 pohlednici, umožněn zdarma!

Rodič vstup Kč 50.
Otevřeno od 10 do 18 hodin.

V 15:00 hodin spolu s návštěvníky vystoupí na ochoz věže osobně ředitel Novoměstské radnice, pan Albert Kubišta. Budete s ním moci diskutovat o všem, co vás zajímá.


A nezapomeňte na fotoaparát. Na vaše snímky se čtyřpohlednicí se budeme těšit.

Sběratelské pohlednice nebo magnetky s motivem věže Novoměstské radnice je možno si zakoupit přímo v pokladně věže od 24. 9. 2014.
Pohlednice Kč 6,--
Magnet Kč 35,--

Pohlednici vám na vyžádání orazítkuje pokladník v přízemí věže.

Do projektu je zapojeno zatím cca 120 turistických cílů /věží, rozhleden a vyhlídkových míst/.
Čtyři razítka s připsáním data návštěvy může vandrovník získávat po celý rok na sběratelskou 4 pohlednici. Minimálně jedno razítko musí být z období 28. 9. – 28. 10. 2014. Tato 4 pohlednice se následně stane losem, který v únoru 2014 na veletrhu cestovního ruchu Holiday World v Praze může vyhrát horské kolo Galaxy od CykloŠvec a další hodnotné ceny. Správně vyplněné 4pohlednice je potřeba zaslat na adresu hlavního pořadatele nebo předat na uvedeném veletrhu před losováním.

Věž NR, dostavěná v roce 1456, je vysoká téměř 70 a než si budete moci užít překrásný pohled na Prahu z ptačího pohledu, budete muset zdolat 221 schodů.

Kromě vyhlídky na Prahu si budete moci navštívit výstavu Elzbieta Grosseová – Povrch je obrazem vnitřního světa a prohlédnout si naposledy zajímavé exponáty známé sochařky, jejíž výstava bude ukončena v neděli večer.

V bývalém bytě věžníka, který kdysi hlásil zvonem nebezpečí, přímo pod ochozem věže na vás pak čeká stálá expozice Historie Nového Města a Praha panoramatická. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

3. ročník Dne věží a rozhleden v Českých Budějovicích byl zařazen mezi akce ČÚS „Sportuj s námi“. Projekt je zaměřený k prodloužení turistické sezony v České republice.
www.csrs.cz .
www.pohadkovekralovstvi.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice