logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Yellow Sisters je ženská vokální skupina, která svým zpěvem prochází s lehkostí napříč žánry soulu, funku, r´n´b, world music, jazzu i reggae. Přesvědčit se o jejich originální práci s hlasem spojené s taneční improvizací můžete ve středu 17. září 2014 od 18:30 hod na nádvoří Novoměstské radnice, kde vystoupí se speciálním hostem, geniálním skladatelem Petrem Wajsarem.

Žluté sestry, jak zní český překlad vokálního kvartetu, jsou známé tím, že experimentují s melodií a rytmem a hledají nové způsoby práce s hlasem. Jejich hudba je, mimo jiné, silně isnpirována africkými rytmy, americkým soulem i karibským reggae. Nejen díky tomu jsou nejoriginálnější českou a cappellou (tj. vystupují bez hudebního doprovodu).

Členkami vokálního kvarteta, které vzniklo v roce 2005, jsou Antonia Tereza Nyass, Barbora Vaculíková, Lucie Hawa Goldin a Leňa Yellow. Společně už přivedly na svět tři řadová alba, ve kterých se kromě world music , soulu či r´n´b , pouští také do více experimentální a poetické tvorby na pomezí ambientu. Poslední album Zvěřinec je naopak věnováno dětem a jejich dospělákům.

Koncert Yellow Sisters na Novoměstské radnici nabídne pestrý program složený z multižánrových autorských písní a improvizací napříč jejich tvorbou.
Koncert se koná 17.9. 2014 od 18.30 h na nádvoří Novoměstské radnice. V případě nepříznivého počasí bude koncert přesunut do vnitřního sálu radnice.

Vstupné


70 Kč
Prodej vstupenek na místě před koncertem.


Kontakt: Sandra Najmanová, produkční, tel: 725 423 699, email: najmanova@nrpraha.cz

www.yellowsisters.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice