logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Měsíc věží a rozhleden ČR se koná od 28. 9. do 28. 10. 2015. Letos již 4. ročník.

ZAHÁJENÍ: pondělí 28. září
UKONČENÍ: středa 28. října

Při zahájení a ukončení Měsíce věží a rozhleden ČR jsou pořádány tradičně VÝSTUPY NA VĚŽE A ROZHLEDNY SE ZNÁMÝMI OSOBNOSTMI, se kterými si mohou návštěvníci povídat o všem, co je zajímá a společně se vyfotografovat.

Měsíc věží a rozhleden ČR 2015 bude ukončen ve středu 28. října (st. svátek Den vzniku samostatného československého státu). V 11:00 hodin vystoupí na věž s návštěvníky herec ONDŘEJ PAVELKA. Společně pak zamávají z ochozu věže s českou vlajkou.


Ondřej Pavelka, pochází z divadelní rodiny a již jako mladík se věnoval spolupráci s Divadlem Na okraji v Praze, hrál i v divadle Ypsilon či v divadle Na zábradlí. V současné době má stálé angažmá v Národním divadle, hraje v A studiu Rubín (Kauza Salome, Učitel malby, Padesátka) a je vyhledáván našimi nejznámějšími režiséry. Profesi režiséra si sám vyzkoušel a podílel se i na námětu a scénáři filmu Poutníci. Jeho první filmovou rolí byla pohádka Deváté srdce v 70. letech a posléze hrál v mnoha dalších filmech (např. Co je vám, doktore?, Postav dom, zasaď strom, Krvavý román, Skalpel prosím, Sedím na konári a je mi dobre) a známý je též jako Olda Farský z TV seriálu Ulice. Ondřej Pavelka má rád přírodu, je to sportovec a pejskař, který volný čas nejraději tráví na túrách po horách.

V Den věží a rozhledem 28. září na sv. Václava (st. svátek Den české státnosti ) návštěvníci ve 14:00 hodin vystoupili na věž Novoměstské radnice s ONDŘEJEM KOBZOU.

Ondřej Kobza, úspěšný pražský kavárník, majitel Café Neustadt či Café V lese, je známý zvláště svým projektem Piána na ulici, či instalováním šachových stolků do ulic, stejně tak jako poeziomatu, který funguje jako klasický jukebox, avšak místo písní má v nabídce zdarma české básně. Tento akční chlapík je stále známější nejen mezi mladými lidmi, pro které pořádá oblíbené happeningy, DJS party, letní kina, koncerty, foto a architektonické procházky, soundwalky, workshopy, diskuze a další a další aktivity. Ačkoliv je to velký milovník Prahy, zrovna nedávno se stal hradním pánem na Pirkenštejnu v Ratajích nad Sázavou, ze kterého by rád vytvořil novodobý klášter, sloužící nejen pro osobní odpočinek, ale zvláště jako místo setkání různých skupin lidí a útočiště pro ty, kdo nemají k církevnímu prostředí příliš blízko a rád by jej nabídl i k meditacím lidí z různých katolických kruhů i jiným skupinám.

Projekt je zaměřený k prodloužení turistické sezony v České republice, je do něj zapojeno mnoho turistických cílů /věží, rozhleden a vyhlídkových míst/.
Čtyři razítka s připsáním data návštěvy může vandrovník získávat po celý rok na sběratelský 4pohled.

Minimálně jedno razítko musí být z období 28. 9. – 28. 10. 2015.

Tento 4pohled se následně stane výherním losem.

NEZAPOMEŇTE NA FOTOAPARÁT.

Vrcholová fota se 4pohledem ze Dne věží a rozhleden může posílat kdokoliv od 28. 9. do 28. 10. na adresu info@csrs.cz.
Vrcholová fota se 4pohledem ze dnů 28. 9. - 28. 10. 2015 (z 28.10. i s vlajkou ČR), může posílat kdokoliv pak do konce roku 2015 na stejnou adresu.
Tyto vrcholové fotky budou pak vyhodnoceny na veletrhu Region Tour v Brně.

Sběratelské 4pohledy, ale třeba i magnetky s motivem věže Novoměstské radnice je možno si zakoupit lets přímo v pokladně věže od jara až do 29. listopadu 2015, kdy bude věž NR na zimu uzavřena.
(Otevírací doba út - ne 10 - 18 hod).

Pohled vám na vyžádání orazítkuje pokladník v přízemí věže. Stojí 6 Kč. Nezapomeňte uvést na pohled datum výstupu na věž.


Fotografie z výstupů na věž se známými osobnostmi můžete zaslat též s uvedením Vašeho jména na adresu badurova@nrpraha.cz - z prvního výstupu do 10. října a z druhého do 10. listopadu. Rádi je pak zveřejníme na naší facebookové stránce www.facebook.com/NRpraha .
Na vaše snímky z výstupů na věž NR se budeme těšit.

Aktuální informace předsedy Českého svazu rekreačního sportu:

Nová mapa Věží a rozhleden ČR 2015/2016 byla pokřtěna v září. V propozicích jsou uvedena místa, kde 28. 9. 2015 TIC, kluby ČSRS, ČASPV, KČT, ČKO, obce, města, aj. zorganizují výstupy se 4pohledem a 28.10. 2015 výstupy se 4pohledem i vlajkou ČR. Vrcholové fotografie se 4pohledem budou soutěžit na Facebooku Českého svazu rekreačního sportu. Vyhodnocení nejlepších fotografií se uskuteční na veletrhu cestovního ruchu Region Tour v lednu 2016 v Brně. Správně orazítkované 4pohledy budou slosovány na veletrhu Holiday World v únoru 2016 v Praze. Vylosovanému výherci předáme horské kolo Galaxy od CykloŠvec na veletrhu For Bicykles v březnu v Praze. Nová sada 4pohlednic ČR bude vystavena na Knižním veletrhu v květnu 2016 v Praze.

Bližší informace na:
www.csrs.cz .

www.pohadkovekralovstvi.cz .

VSTUPNÉ:

Výše vstupného na věž Novoměstské radnice: plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 120 Kč

Výstup na věž Novoměstské radnice v Den měsíce věží a rozhleden, 28. 9. na sv. Václava bude dětem do 12ti let, které si u nás zakoupí 4pohled, umožněn zdarma!
S pohledem se pak budete moci zúčastnit soutěže o horské kolo.
Dospělí a rodič vstup 50 Kč.
Otevřeno od 10 do 18 hodin.

Věž NR

byla dostavěná v roce 1456, je vysoká téměř 70 a než si budete moci užít překrásný pohled na Prahu z ptačího pohledu, budete muset zdolat 221 schodů.

Kromě vyhlídky na Prahu si budete moci prohlédnout výstavu v Galerii ve věži.

V bývalém bytě věžníka, který kdysi hlásil zvonem nebezpečí, přímo pod ochozem věže na vás pak čeká stálá expozice Historie Nového Města a Praha panoramatická. Výstavu tvoří kopie historických rytin z archivu Muzea hl. m. Prahy. Představuje i nejstarší pražská panoramata, která zachycují podobu Prahy z vyvýšených míst ohraničujících celou pražskou kotlinu.

V pokladně věže je k vidění další zajímavá expozice.

nahoru


logo Novoměstská radnice