logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Napadlo vás někdy, že byste film nejraději tak trochu řídili podle sebe? Chtěli byste třeba sledovat film z perspektivy jiné postavy, než z jaké děj uchopil režisér? Prozkoumat prostředí trochu jinak než jen okem kamery? Webové dokumenty takové hrátky umožňují.

K sedmi klasickým kinosálům jsme se proto letos rozhodli přidat další, který představí cross-mediální tvorbu na pomezí mezi počítačovou hrou a realitou. V interaktivním prostoru nad kavárnou Neustadt od 3. do 10. března si publikum Jednoho světa bude moci na vlastní kůži a na zapůjčených laptopech vyzkoušet úděl somálského piráta nebo obyvatele uprchlického tábora. Připraveny jsou i živé prezentace vztahující se k vybraným filmům z programu Jednoho světa. Na večer chystáme spolu s kavárnou Neustadt VJ party.

Festivalový cross-program připravil pro diváky a divačky dvě unikátní události:

Jak dokumentární filmy za pomocí mobilních aplikací pořádají malou a nenápadnou revoluci nám předvede mediální teoretik William Uricchio, profesor slavné americké univerzity MIT. Uricchio se hloubkově zabývá dějinami klasických médií, jako je televize, ale stejně nadšeně se vrhá do výzkumu nejsoučasnější současnosti v Open Documentary Lab a Game Lab na MIT, kde se vaří nejnovější trendy z jedniček a nul.

Během Jednoho světa bude v Praze také Liz Rosenthal, ředitelka britského festivalu Power to the Pixel. Ukáže, jak cross-mediální přístup a využití nových interaktivních médií může vést k objevení nových příběhů a zároveň k získání nového publika.

Obě přednášky se uskuteční v prostorách Institutu Cervantes, jen pár kroků od Novoměstské radnice.

Cross-kino Neustadt: webové dokumenty Jednoho světa:
3. - 10. března 2015 v Recepčních saloncích a Žulovém baru v I. patře Novoměstské radnice.
Slavnostní zahájení ve 20 hodin 3. března, od 4. do 10. března každý den od 14 do 22 hodin.

VSTUP ZDARMA


www.jedensvet.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice