logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Slavnostní veřejné koncerty pražské Základní umělecké školy Lounských v Nuslích s předáním absolventských vysvědčení, kterými se uzavírá školní rok, se na Novoměstské radnici konají pravidelně.

Na letošním koncertu uslyšíte v podání Žesťového souboru díla G. F. Händla, J. P. Sweelincka a T. Morleyho. Komorní orchestr a sólisté přednesou skladby A. Vivaldiho, R. Sugára, J. Temla, J. Ježka a K. Badelta a T. Rickettse.


4. 6. Velký sál - 18:00 hod

Vstupné dobrovolné.


Žesťový soubor

založila paní Libuše Jedličková v roce 2010. Je sestaven z vynikajících sólistů – např. v letošní Národní soutěži ZUŠ ČR ve hře na dechové nástroje (vyhlášené MŠMT) postoupili dva hráči tohoto souboru do Ústředního kola v Liberci. Budeme jim držet palce koncem května.

Komorní orchestr

vznikl v roce 2006 a hrají v něm žáci od 5. ročníku prvního stupně až po nejstarší žáky školy. V Ústředním kole Národní soutěže ZUŠ ČR, které se pravidelně koná v Olomouci, získal orchestr v roce 2009 1. cenu, letos členové orchestru z Olomouce přivezli cenu druhou.

Informace o škole, programy koncertů, úspěchy našich žáků v soutěžích a mnoho fotografií najdete na www.zuslounskych.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice