logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava sochařky Veroniky Psotkové "Velké Prádlo" představí novou stejnojmennou sestavu drátěných plastik, které spolu s dalšími sochařskými objekty zabydlí nádvoří Novoměstské radnice.

Výstava je koncipována ze tří sochařských celků, které spolu tvoří jemnou dějovou linku a současně představují tvůrčí a materiálové přístupy autorčiny tvorby. Námět celé expozice je výsledkem současného rozpoložení autorky ve tvůrčí a osobní rovině a prostor zde získávají každodenní fantazie ze života sochařky na "rodičovské dovolené".

"Velké prádlo" - ožívající "pohyblivé" personifikované objekty jsou zde symbolem rutinního, leč potřebného očistného procesu. Obří polštáře nádvoří zabydlují a vytváří z něj útulné odpočinkové místo "jako doma" a na celou situaci dohlížejí dvě dívky sedící na římse a uzavírají tak pavlačovou proměnu nádvoří kulturní památky.

Výstava je součástí letního sochařského festivalu SCULPTURE LINE Prague 2015, který proběhne v ulicích Prahy od 10. června do 30. září 2015 a představí sochy různých forem a stylů od domácích i zahraničních tvůrců.

Dlouhodobá výstava je k vidění na Novoměstské radnici od 9. června.

Výstava je prodloužena až do 31. října 2015.


Otevřeno: denně od 8 do 24 hodin v souvislosti s přístupem do nádvoří Novoměstské radnice, prohlídka zdarma.

www.veronikapsotkova.net .
www.sculptureline.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice