logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Mezinárodní studentské řezbářské sympozium již tradičně hostí studenty a učitele řezbářského řemesla z několika států Evropy. Je otevřené široké veřejnosti, návštěvník může nejen vidět vznik řezbářského díla a postup práce řezbáře, ale také si sám může vyzkoušet uměleckou řezbu v řezbářské dílně.

Tak jako v předchozích letech Střední škola umělecká a řemeslná i letos uspořádala setkání mladých řezbářů a tím vytvořila možnost navázání profesních i osobních kontaktů žáků a učitelů různých škol s umělecko-řemeslným zaměřením. Pro toto pracovní setkání bylo zvoleno téma „Sny a skutečnost“. Materiálem, které škola zajistí, bude lipová spárovka 50 cm x 40 cm a síly 4,5 cm (na vyžádání účastníka může být rozměr menší) a pro závěrečnou povrchovou úpravu šelak nebo vosk. V případě záměru jiné povrchové úpravy si musí účastník materiály zajistit sám.
Řezbářská dláta a pracovní oblečení musí mít každý účastník své.

Pro všechny účastníky budou zajištěny školou obědy a pro mimopražské ubytování se snídaní. Vzhledem k tomu, že se jedná o žáky škol, je samozřejmostí i účast jednoho pedagoga.
Kontakt: ssuar@ssuar.cz

www.ssuar.cz .

Místo konání: Recepční salonky a Žulový bar v I. patře Novoměstské radnice.

Otevřeno:

1. 12. - 3. 12. 2015 9:30 - 16:00 hod
4. 12. 2015 9:30 - 12:00 hod

VSTUP ZDARMA


Následovat bude od 5. do 20. 12. 2015 výstava vzniklých řezeb se stejnojmenným názvem v Recepčních saloncích NR.

nahoru


logo Novoměstská radnice