logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

7. listopadu 2015 od 19.30 hodin proběhne ve Velkém sále Novoměstské radnice koncert kapely DAMIR IMAMOVIĆ SEVDAH TAKHT.

Jedna z nejúspěšnějších kapel hrající tzv. bosenské blues „sevdah“ je dokladem, že i po strašných devadesátých letech v bývalé Jugoslávii mohou vedle sebe žít a pracovat Bosňáci, Chorvat a Srb.

Damir Imamović /kytara, zpěv, Nenad Kovačić/perkuse, Ivan Mihajlović/el. basa, Ivana Djurić/housle


Koncert je součástí koncertní série JMW 2015, která je podporována grantovými programy MK ČR, Hl. m. Prahy a MČ Praha 2.

Vstupné:

300 Kč

Možnost rezervace vstupenek na objednavka@jmw.cz .

Předprodej vstupenek od září v sítích Ticketpro, Ticketportal, TicketArt a GoOut.

Rovněž je možno si vstupenky od 15. září 2015 zakoupit v pokladně věže Novoměstské radnice /otevřeno út - ne 10 - 18 h/.

Damir Imamović

(nar. 1978 v Sarajevu v Bosně) - Po úspěšném sólovém projektu a vlastním triu se sevdahový muzikant s novou kapelou nazvanou Damir Imamović Sevdah Takht vydal novým směrem.

„Takht” býval název malých komorních skupin, které cestovaly po celém Středomoří a hrály tradiční hudbu regionů. Slovo „takht” je z perštiny a je uváděno v souvislosti s intonací písní/zpěvu, základu hudebního žánru sevdahu.

Damir Imamović Sevdah Takht patří k tradičním kapelám, které překračují hranice skutečných žánrů a učí se z různých tradic. Po dvou velmi úspěšných CD s Triem Damira Imamoviće a několika sólových albech učinil Imamović s touto novou kapelou kroky k pochopení Sevdahu jako žánru, postaveném na neustálém vzdělávání a zkoumání. Vedle Imamoviće v kapele hrají:

Nenad Kovačić

(nar. 1982 v Záhřebu v Chorvatsku) – Perkusista a student rytmu s velkou zkušeností s balkánskými rytmy. V Záhřebu provozuje školu afrických rytmů, kterou založil po studiu s některými z největších žijících mistrů západní Afriky. Skládá pro divadlo a film a je i členem kapel Afion, Antenat, Naš mali Afro Band.

Ivan Mihajlović

(nar. 1980 v Kladovu v Srbsku) – Je jedním z nejzajímavějších mladých el-basistů a autorů hudební scény v Bělehradu. Pravidelně hraje v kapelách Naked, SviNaPod, Menson Benson, Plava kuća. Strávil nějaký čas v USA. Píše hudbu pro film a divadlo.

Ivana Djurić

(nar. 1984 v Sarajevu v Bosně) – Je novou členkou kapely Damir Imamović Sevdah Takht. Houslistka Ivana pochází z muzikální rodiny. Od dětství studovala evropskou klasiku v Sarajevě a později navštěvovala ve Francii v Aurillacu Národní školu hudby a tance. Několik let hrála v Národním rozhlasovém orchestru Bosny a Hercegoviny. Dnes žije v Sarajevu, kde pracuje jako studiová a koncertní hudebnice. Je považovaná za jednu z předních sólistek tradiční hudby Bosny a Hercegoviny.

Skupina přijede do Prahy ze studia Sono, kde bude natáčet nejnovější album.


www.damirimamovic.com .
www.nenadkovacic.com .
www.ivanmihajlovic.com .

nahoru


logo Novoměstská radnice