logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Dne 7. října od 19 hodin večer se bude konat v historickém Velkém sále Novoměstské radnice koncert argentinského pianisty a skladatele, nositele ceny Latino Grammy 2010 (jeho hosty jsou Inflagranti Trio /CZ/ a tanečnice Dagmar Spain /Německo/). Unikátní propojení jazzu, argentinského tanga a soudobé hudby argentinského skladatele Fernando Otero.
Koncert se koná pod záštitou radního MČ Prahy 2 Ing. Jaroslava Šolce.

Pořadatel: ArtBotič,o.s., kontaktní osoba: Helena Bendová, ředitelka společnosti,
tel. 604583158, helenabendova@seznam.cz, artbotic@centrum.cz.

Vstupné:

plné 300 Kč, snížené (studenti, senioři) 200 Kč
Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketportal www.ticketportal.cz a také v pokladně věže Novoměstské radnice od 8. 9. 2015.
Věž otevřena út - ne 10 - 18 hod.

Fernando Otero (USA), argentinský skladatel a pianista a jeho hosté : trio Inflagranti
(Markéta Muzikářová, Hana Vyšínská, Iris Morisáková)
Vzrušující večer plný zajímavého hudebního propojení argentinského tanga v kombinaci
s Jazzem.

Fernando Otero

Vítěz Latino Grammy 2010 skladatel a klavírista, v současné době žije v New Yorku. Vyprofiloval se jako spisovatel, hudebník a kapelník. Na naléhání jednoho ze svých učitelů hudby, začal použÍvat a začleňovat hudebnÍ prvky a zvuky typické pro argentinské tango. Jedinečný a provokativní styl se vyvinul, když Fernando vložil jazzovou improvizaci do formálnÍ struktury, používané v klasické soudobé hudbě... Jeho hudba je často rychlá a intenzivní, plná dramatických zastávek ". V roce 2010 získal cenu Latino Grammy za nejlepší Klasické album s názvem "Vital" (Harmonia Mundi).
Napsal hudbu pro orchestr, komorní soubory, smyčcová kvarteta, pěvecké sbory, a pro sólové nástroje jako klavír, housle a violoncello, které mají mnohé z jeho skladeb v repertoáru.

Jeho nejvíce nesmazatelné vlivy zahrnovaly Igora Stravinského, Béla Bartók a Bill Evans, plus ty, kteří rovněž začleňovali folklór do jejich hudby, např. argentinský skladatel Astor Piazzolla, brazilský skladatel Egberto Gismonti, a Hugo Fattoruso Uruguay. Vystupoval s legendárním basistou Eddie Gomez, flétnistou Dave Valentin, v Arturo O'Farrill Jazz Orchestra, a vystupoval v Grammy Award s vítězným albem Funk Tango od maestro Paquito D'Rivera. Fernando Otero napsal a produkoval soundtracky k filmům, vytvořil více než 40 alb.

www.fernandootero.com .

Dagmar Spain

(choreografka, tanečnice a herečka se narodila v České republice, ale s rodinou emigrovala a tak své nejrannější studium tance započala ve Frankfurktu. V Německu spolupracovala s mnoha tanečními institucemi včetně Bremer Tanztheater, kde začala spolupracovat velmi intenzivně i s herci. V roce 1990 odešla do New Yorku dokončit svá studia na Tisch School of the Arts, New York University. Tam také v roce 2000 založila svou vlastní uměleckou společnost Dance Imprints po nabytí zkušeností ze spolupráce s mnoha New Yorkskými choreografy. Její práce byla prezentována v USA, Kanadě, Německu, Japonsku a České republice. Dagmar se vrátila do Čech a posledních 6 let pracovala, jako aktivní tanečnice, choreografka a herečka v rolích, jako Amanda v "Glass Menagerie" od Tennessee Williamse, nebo Striga v "Borgia" (TV serial), a Opilá tanečnice v "Nosferatu" v režii Petera Straughana, který obdržel nominaci na Oscara. V poslední době se Dagmar soustředila na její novou práci " that which moves forward." a na celou choreografii k vybraným hudebním kompozicím Fernanda Otera v "Lake Studiu" v Berlíně, kde v současnosti žije. "that which moves forward..." se bude hrát v Berlině (9.3 & 5), Hamburku (9.12) dale v divadle Ponec v Praze (10.5). Dagmar je velmi šťastná, že můze pracovat na společném projektu s talentovaným Fernandem Oterem a zrealizovat společně hudební turné na podzim tohoto roku v České republice a v Bulharsku a tento projekt vidí, jako realizaci jednoho svého velkého snu. Na této spolupráci se také podílí společnost ArtBotič, s kterou Dagmar Spain spolupracuje a v uměleckém studiu Art Centrum Botič má veškeré zázemí k výuce, k tvorbě svých tanečních projektů a tréninkům.

www.danceimprints.com .

Společnosti ArtBotič

vznikla v objektu, který kdysi patřil k bývalému, dnes již zapomenutému divadlu "Na Slupi".
Probouzí uměleckého ducha v Podskalí, které má velký význam v naší historii a spolupracuje se Spolkem Vltavan, který k Podskalí neodmysliteně patří.
Společnost rozvíjí uměleckou a kreativní činnost dětí a dospělých.
Podporuje mladé a talentované umělce a profesionály.
Spolupracuje s Emauzským klášterem a Emauzským o.s. Gregorius. V Emauzích pořádá koncerty vážné hudby, kterými podporujeme obnovu varhan v kostele P.Marie a sv. Jerorýma.."Letní setkání v Podskalí" a "Vánoční setkání v Podskalí". Spolupracuje s MČ Prahy 2 na projektu Hudební léto v parcích Prahy 2 pro záštitou radního Ing. Jaroslava Šolce.
Pořádá ročníkové programy..literární soutěž pro děti, mládež a studenty z Prahy a okolí a česko-slovenské seniory, které jsou pod záštitou Magistrátu hl.m. Prahy,
Milovníci tanečního umění se mohou těšít každý rok na taneční show ETHNODANCE, kterého se účastní nejlepší čeští a zahraniční tanečníci a lektoři, kteří i mimo jiné působí v tanečním a uměleckém studiu Art Centrum Botič. K taneční show patří také taneční workshopy.
Dětský Hudebně-dramatický soubor ArtBotič, se prezentuje na kulturních akcích. Soubor se pravidelně zúčastňuje Divadelního festivalu Pana Pipa v Mladé Boleslavi, divadelního festivalu ŠKODIVRAT, který pořádá ZŠ Vratislavova, divadelního festivalu ANTIDEPKA, který pořádá DDM P2.
Naší velkou ctí je spolupráce s italským tenorem Guglielmo Callegari, který pochází z Benátek, arménskou sopranistkou Ani Vardanjan, bassbarytonem Danielem Klánským, flétnistkou Evou Kordíkovou, italským klavíristou Alessandro La Rocca, italským bubeníkem a vibrafonistou Elia Moretti, Pražskou jazzovou smetánkou, Bohamia Big Bandem, Capriola quartetem,s Českým saxofonovým quartetem, Smyčcovým kvartetem Hanse Krásy, Ancient Future...INFORMATIONS IN ENGLISH:


Fernando Otero (USA), original composition on piano with Inflagranti Trio (CZ) (Markéta Muzikářová, Hana Vyšínská, Iris Morisáková).

Fernando Otero (USA), an Argentine composer and pianist, is teaming up in this unique concert with well-known Czech Inflagranti Trio (Markéta Muzikářová, Hana Vyšínská, Iris Morisáková). An evening full of excitement, bringing Argentine tango combined
with Jazz to a whole new level of culinary listening.

Fernando Otero:

The Argentine Grammy Winner composer and pianist Fernando Otero residing in New York, found his voice as writer, musician and bandleader when, at the urging of one of his music teachers, he began to incorporate the indigenous sounds of his native Buenos Aires into his work. …"A unique and provocative style developed, which combined the improvisatory thrill of jazz with a contemporary classical structure in compositions that were often fast–paced and intense, full of dramatic stops and starts" BBC London 2007. He won the Latin Grammy for Best Classical album in 2010 with his album entitled "Vital" (Harmonia Mundi ).
He has written music for orchestra, chamber ensembles, string quartet, choir, and solo instruments as piano, violin and cello, having many of his compositions commissioned and premiered by performers like the Kronos Quartet , with the premiere of "The Cherry Tree" at Carnegie Hall in February 2008. Careening between rigorous classical disciplines and the freewheeling improvisations typical of jazz and his homeland's native tango, his most indelible influences included Igor Stravinsky , Béla Bartók and Bill Evans , plus those who also incorporated folklore into their music, South American icons like fellow Argentine Astor Piazzolla, Brazilian composer Egberto Gismonti, and Hugo Fattoruso of Uruguay. Due to the nature of his compositions and performance, he was embraced by both New York classical and jazz scenes. He has performed with legendary bassist Eddie Gomez , flautist Dave Valentin, the Arturo O'Farrill Jazz Orchestra, and was featured in the Grammy Award-winning album Funk Tango by maestro Paquito D'Rivera, with whom he has also performed at Birdland, Blue Note (New York) , and the Caramoor Classical Music Festival. Fernando Otero has written and produced soundtracks for movies and recorded in more than 40 albums.
"Otero is a seriously talented pianist, and his orchestrations are equal parts Bernard Hermann and Charlie Parker. That is, they alternate between jagged suspenseful crescendos and long, sinuous melodies. This music bounds out of the speakers and leaps into every corner of the room at once, exhilarating but also bewildering. -
Phil Freeman , Jazziz Magazine

www.danceimprints.com .
www.facebook.com/Dagmarspaindanceimprints .

www.fernandootero.com .
www.inflagrantimusic.cz/cs .

nahoru


logo Novoměstská radnice