logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

U příležitosti 135. výročí od narození a 75. výročí od úmrtí legendárního houslisty (1940) pořádá Společnost Jana Kubelíka ve spolupráci s Novoměstskou radnicí výstavu mimořádně cenné korespondence Jana Kubelíka z přelomu 19. a 20. století.

Jde o rozsáhlý soubor pohlednic z českých měst, ale i z míst prvních Kubelíkových evropských a světových koncertních úspěchů. Exponáty ze sbírky Antonína Šmída, vlastnoručně psané Janem Kubelíkem, jsou zajímavým svědectvím oslnivého začátku kariéry slavného českého umělce.

Společnost Jana Kubelíka se snaží i o šíření skladatelského odkazu Jana Kubelíka, v minulém roce na Novoměstské radnici slavnostně uvedla CD se záznamem Kubelíkova 4. houslového koncertu, který v letošním roce (13. 11. v sále B. Martinů na HAMU) zazní v provedení houslisty Miroslava Vilímce za doprovodu Plzeňské filharmonie. Výstava na Novoměstské radnici je součástí oslavných akcí, kterými chce Společnost Jana Kubelíka uctít význam světově proslulého houslisty.

VSTUP ZDARMA


Výstava, původně plánovaná do 8.11., se bude konat až do 29. listopadu, je k vidění v pokladně věže Novoměstské radnice.

Otevřeno:

út - ne 10 - 18 hodin

Ve dnech 19. 10. - 21. 10. je výstava z provozních důvodů uzavřena.

Výstava je prodloužena do 29/11 2015.

nahoru


logo Novoměstská radnice