logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert se koná ve Velkém sále Novoměstské radnice ve středu 27. ledna 2016.

Začátek koncertu v 19:30 hod


Philip Catherine - kytara

Peter Adamkovič - klavír
Martin Marinčák - kontrabas
Stanislav Cvanciger - bicí

Vstupné:

250 Kč

Vstupenky je možno si objednat na e-mail. adrese objednavka@jmw.cz nebo pjmusic@pjmusic.cz .

Philip Catherine

je belgický jazzový kytarista, který je považován za zakladatele belgického jazzu. Je nositelem belgického ocenění Golden Django (z roku 1995), které získal jako nejlepší frankofonní umělec.

AMC Trio

Spolu s Philipem Catherinem se představí prešovské AMC Trio. Společná kariéra těchto tří hudebníků začíná v roce 1993, kdy se jako začínající hudebníci rozhodli zúčastnit soutěže mladých jazzových skupin a začali zkoušet repertoár. Na zmíněné soutěži získali jednu z hlavních cen a to byl pro ně vynikající začátek. Postupně se AMC TRIO orientuje výhradně na interpretaci autorské hudby, pod kterou se podepisují všichni členové. Ve svých kompozicích často překračuje rámec zažitých jazzových postupů a sahá i po mimojazzových hudebních zdrojích. Velký důraz klade na melodičnost skladeb a jejich výrazné motivické zpracování. Hudba AMC TRIA čerpá z různorodosti a elegantní zpěvnosti předkládaných témat inspirovaných například i populární hudbou, nebo nápěvy z východoslovenského folklóru.

AMC TRIO není triem jednoho lídra, ale triem třech rovnocenných členů, jejichž vzájemná odlišnost se spojuje do vyváženého celku. Trio během své existence spolupracovalo s mnoha hosty. Vystupuje doma a v zahraničí. Spolupráce s kytarovou legendou Philipem Catherinem, s kterým vystoupí znovu po 16 měsících vystoupí v Praze byla zahájena v roce 2013.

www.amctrio.sk .
www.philipcatherine.com .

nahoru


logo Novoměstská radnice