logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Asociace starožitníků pořádá prodejní veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.
Veletrh Antique je tradičně jediným veletrhem v Česku, na němž své exponáty představují výhradně předem registrovaní a ověření vystavovatelé z řad českých starožitníků.

Téma jarního veletrhu Antique: Ženská krása v umění - od Věstonické venuše po současnost

 

OTEVÍRACÍ DOBA:


čtvrtek - neděle 21. - 24. dubna 2016

ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

 

VSTUPNÉ:


základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.

 

Jarní veletrh Antique se tak ve svých expozicích tentokrát zaměří právě na různé podoby ženské krásy a její zpodobnění v dílech malířů, grafiků, sochařů i fotografů. Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na detailně propracované figury tanečnic z dílny francouzského umělce Demetra Chiparuse, ženské figury Ferdinanda Preisse inspirované postavami olympijských sportovkyň, plastiky Brunno Zacha, jenž stylizované sochy Rakušana Josefa Lorenzla nebo díla předního českého představitele dekorativismu Jaroslava Horejce.

Na jarním veletrhu bude k vidění též unikátní československá státovka. Jedná se o pětitisícikorunu z roku 1919, která patří mezi nejméně dostupná československá platidla a jejíž dnešní hodnota se dle odhadů pohybuje mezi 3 a 5 miliony Kč.


Asociace starožitníků, z. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.


Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

Více informací na  www.asociace.com

nahoru


logo Novoměstská radnice