logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Celosvětová humanitární a rozvojová organizace CARE si připomíná 70 let od svého založení. I vy jste součástí dlouhé historie CARE, přijďte si s námi připomenout minulé i současné příběhy pomoci.

Akce proběhne v  úterý 4. 10. 2016, v době od 18:30 – 21:00 v historickém Velkém sále.

Slavnostní večer připomínající 70 let pomoci lidem zasaženým válečnými konflikty, přírodními katastrofami, dopady klimatických změn a chudobou po celém světě se koná pod záštitou velvyslance Spojených států amerických A. Schapira.

CARE oslavu pořádá jako poděkování svým partnerům, dárcům a příznivcům za podporu, kterou poskytují lidem v nouzi po celém světě. Součástí programu bude vernisáž výstavy fotografií „We CARE: příběhy pomoci ve fotografii“ v Galerii ve věži Novoměstské radnice a koncert jazzové pianistky a skladatelky Beaty Hlavenkové.

Během večera zazní příspěvky partnerů CARE – velvyslance Spojených států amerických v ČR, J. E. Andrewa Schapira, zástupců Ministerstva zahraničních věcí ČR, pamětníků pomoci CARE v poválečném Československu a reportérů se zkušeností z krizových oblastí.

Vstup na akci je volný, registrace na Guest list je nutná kvůli omezené kapacitě sálu.

Žádáme vás o POTVRZENÍ VAŠÍ ÚČASTI registračním formulářem, nebo Tereze Herdové na tereza.herdova@care.cz či tel. 603 569 008.

Více informací k programu večera na www.care.cz  

Organizace CARE Česká republika vznikla v roce 2007 jako pobočka CARE, jedné z nejvýznamnějších mezinárodních humanitárních organizací. Celosvětová CARE byla založena už v roce 1945 v USA s cílem pomoci strádajícím lidem v poválečné Evropě, včetně Československa. V letech 1946-1950 rozdala CARE celkem 100 milionů balíků. CARE dodnes pomáhá těm nejzranitelnějším, zejména ženám a dětem: v roce 2015 podpořila více než 72 milionů lidí v 90 zemích. Pro více informací viz www.care.cz .

 

Kontakt pro média: Ema Stašová, ema.stasova@care.cz , tel. 734 358 008





nahoru


logo Novoměstská radnice