logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Nahlédněte "pod pokličku" umělecké práce světově proslulého vokálního sexteta The King's Singers, dvojnásobných držitelů Grammy! Nejdříve představí The King's Singers svou práci se třemi sbory, které koučovali v první, uzavřené části workshopu (Kantiléna Brno, Syrinx Litoměřice a Radost Praha), a poté jednotliví členové přiblíží praxi samotných The King's Singers: repertoár, metody zkoušení, zkušenosti ze světových pódií společně s hudebními ukázkami. A bude samozřejmě i prostor na společnou debatu.

Velký sál Novoměstské radnice - pátek 24. února

Otevřeno pro veřejnost:

18:30 - 19:30 hodin

(17:00 - 18:00 neveřejná část workshopu pro vybrané hosty)

Vstupné:

200 Kč

VSTUPENKY NA WORKSHOP JSOU ZCELA VYPRODÁNY!

Bližší informace a rezervace: http://kuhnata.cz/cs/event/list/2017-02-24/

Nákup vstupenek: https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=136161  

The King's Singers, světově proslulé vokální sexteto z Velké Británie, zavítají do Prahy na pozvání Kühnova dětského sboru. Workshop se koná den před Galakoncertem v Rudolfinu, který bude zahajovat 85. sezonu Kühňat (více informací o koncertě zde: http://kuhnata.cz/cs/event/list/2017-02-25/). The King's Singers jsou známí svou skvělou vokální technikou, unikátním zvukem i typickým britským humorem, se kterým si získávají publikum po celém světě. 

The King’s Singers mají tradici, která sahá do roku 1968, kdy byl tento soubor založen na King´s College Cambridge. V červnu 2013 byli pro své zásluhy a mnohaletou inspiraci vybráni mezi jediné dva vokální ansámbly na světě, které se připojily k „Gramophone Hall of Fame“. Jejich repertoár je velmi široký, pravidelně poptávají nové skladby a v minulosti pro ně skládali přední světoví skladatelé jako G. Ligeti, T. Takemitsu, L. Berio nebo K. Penderecki. Na koncertech provádějí skladby klasické od renesančních madrigalů až po současnou hudbu a nevyhýbají se ani jazzu, spirituálům nebo úpravám lidové hudby různých národů. 

http://www.kingssingers.com/

nahoru


logo Novoměstská radnice