logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Velký sál Novoměstské radnice

Začátek v 19:00 hodin

 

PROGRAM:

J. S. Bach, V. Zouhar, I. Medek, F. Rzewski

 

Vstupné:

plné 240 Kč / senioři a studenti 120 Kč

Předprodej vstupenek: https://goout.net/cs/listky/sara-medkova-krest-alba/lhab/

 

Sára Medková

Sára Medková patří k nejtalentovanějším klavíristům nastupující generace. Je laureátkou mezinárodních soutěží jako jsou např. Yamaha Competition, Concorso Argento v Itálii, International Piano Competition Salerno, Mezinárodní klavírní soutěž J. Suka aj. V letech 2009 a 2012 obdržela prestižní stipendia Českého hudebního fondu a grant Ministerstva kultury ČR. V roce 2011 jí byla udělena cena OSA pro nejhranějšího mladého skladatele vážné hudby a téhož roku byla oslovena k napsání povinné skladby pro Rubinsteinovu klavírní soutěž. Jako vyhledávaná interpretka soudobé hudby je často zvána k uvádění světových premiér, kterých má na kontě více než sto.

Vystoupila na koncertních pódiích v 21 zemích Evropy, USA, Asie i Afriky na festivalech Moravský podzim, Expozice nové hudby, Pianodrom, Forfest, Opera Shrattenbach, PostmutArt, Dny soudobé hudby, Smetanovské dny, Hudební současnost, Setkávání nové hudby plus, Ad libitum, Audioart, Schemnitiensis, Art´s Birthday aj. V řadě evropských zemí a USA a Číně zazněly i její kompozice.

Pravidelně vystupuje jako sólistka s předními českými i zahraničními orchestry (Filharmonie Brno, Moravská filharmonie Olomouc, Filharmonie Bohuslava Martinů, Brno Contemporary Orchestra, Moscow Contemporary Ensemble, UNT Orchestra, Písecký komorní orchestr, aj.) a nahrává pro Český rozhlas. Spolupracovala s dirigenty (A. Vinogradov, M. Tworek, C. Couturiaux, P. Hanus, L. Svárovský, P. Vronský, J. Klecker, P. Šnajdr, A. Kománek, L. Pohůnek aj.) V roce 2009 a 2010 iniciovala unikátní projekt klavírních trojkoncertů J. S. Bacha, W. A. Mozarta a vlastního trojkoncertu „Di ritorno“ ve spolupráci s Filharmonií Brno a AKS Praha. V roce 2015 uvedla cyklus „Po zarostlém chodníčku“ L. Janáčka ve spolupráci s baletem národního divadla moravskoslezského v Ostravě v choreografii J. Kyliána.

Je členkou Ensemble Marijan a zakládající členkou souboru ISHA trio, se kterým natočila CD Ancient Stories a Love Stories. Přes své mládí je také uznávanou komorní partnerkou předních českých i zahraničnich sólistů jako jsou např. I. Bittová, K. Vaculová, Š. Filípek, L. Rozsnyó, J. Pavlíčková, G. Davis, J. Hagen, B. Zajmi, C. Escobar, V. Golia aj.

V následující sezoně čekají Sáru Medkovou koncerty v rámci festivalů v Polsku, Španělsku, Holandsku, Texasu a České republice, účinkování v abonentní řadě Jihočeské Filharmonie České Budějovice a mnoho dalšího. Čerstvou novinkou je nahrávka profilového CD De Profundis s díly J. S. Bacha, V. Zouhara, I. Medka a F. Rzewského.

Po absolutoriu konzervatoře v oboru klavír ve třídě J. Zedekové vystudovala kompozici na JAMU v Brně pod vedením I. Medka a klavír na HAMU v Praze u P. Toperczera a I. Kahánka. Na Hochschule Carl Maria von Weber v Drážďanech absolvovala roční stáž u A. Zenzipéra. Své vzdělání si rozšířila na masterclassech (A. Gavrilov, E. Virsaladze, J. Pollack, I. Rosar, D. Vandewalle, A. Kouyoumdjian, I. Klánský aj.) Nyní pokračuje v doktorském studijním programu v oboru Interpretace na JAMU V Brně pod vedením J. Šťastného.                                  

 

nahoru


logo Novoměstská radnice