logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

Ve dnech 23. až 26. listopadu 2017 se bude na Novoměstské radnici v Praze konat jubilejní 40. veletrh starožitností Antique.

Jeho tématem bude tentokrát fenomén sběratelství, který je se starožitnostmi a uměním neodmyslitelně spjatý. 

Pro většinu z nás je starožitnost, například obraz, plastika nebo kus nábytku, rodinnou památkou nebo elegantním doplněním interiéru. Existuje však skupina lidí, pro něž se sbírání starožitností stane celoživotním koníčkem nebo přímo vášní. A pokud svou sbírku budují promyšleně a systematicky, může být výsledkem jejich záliby hodnotná sbírka, jejíž cena v čase roste.

Vystavovatelé budou v souladu s ústředním tématem veletrhu tedy tentokrát akcentovat mimořádné sběratelské kusy, ucelenější sbírky starožitností i rarity a kuriozity ze světa starožitností; pořádající Asociace starožitníků se v rámci informační podpory veletrhu zaměří na informování o mimořádně hodnotných sbírkách a věhlasných sběratelích.

 

OTEVÍRACÍ DOBA:


čtvrtek - neděle 23. - 26. listopadu 2017

ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

 

VSTUPNÉ:


základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.


Asociace starožitníků, z. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.


Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

Více informací na  www.asociace.com 

nahoru


logo Novoměstská radnice