logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

V pondělí dne 9. 10. 2017 se budete moci zúčastnit hudebního večera s argentinským fenoménem Orquesta típica Ciudad Baigón. Mladí virtuózové z Buenos Aires uvedou emocionální tektonikou hudbu současného argentinského tanga v historickém Velkém sále Novoměstské radnice.

PROGRAM VEČERA:

Večerní program bude zahájen klasickým koncertem. V rámci pokročilého večera  se překlene do Argentiské tangotančírny “milonga”s živou hudbou v druhé části programu. Bude k dispozici bar. Můžete s námi slavit celý večerní program.

Koncert: 20:00 hod  - 21:00 hod

Tango tančírna - milonga:  21:00 hod - 0:00 hod

(druhý blok živé hudby k tanci: 22:30 hod)

VSTUPNÉ:

plné 500 Kč

snížené 250 Kč / studenti, senioři

Kapacita je limItovaná, doporučujeme předprodej online: https://goout.net/cs/listky/orquestra-tipica-ciudad-baigon/rknb/

Bližší informace o vstupném na www.tangoalchemie.com

 

Johanna Strausse s vídeňským valčíkem, kterým si podmanil Evropu, již v Praze nepotkáme. S radostí Vám však přivádíme znamenitého Hernana Cabreru, současného skladatele argentinského tanga, které si podmanil Jižní Ameriku a postupně celý svět.

V roce 2016 byl orchestr Ciudad Baigón prohlášen za kulturní fenomén města Buenos Aires. Orchestr sdružuje mladé hudební mistry z Buenos Aires, kteří otevírají netušené emotivní kompozice tanga. S lehkostí, která vás naprosto pohltí, oživují celý hudební žánr, který byl v roce 2009 zapsán na reprezentativní seznam nehmotného světového kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Orchestr uvede emocionální tektonikou argentinského tanga posluchače k extázi v prestižních koncertních sálech i v otevřených ulicích měst…tomu se neubráníte ! Tango je i v nové době prostředkem rozmanitosti a kulturního dialogu.

Díky interpretaci Hernana Cabrery se zrodilo nové Tango Přítomnosti, hudba, která do nás vlévá nový život. Interpreti Ciudad Baigón posunují hranice zažitých forem, hudebních stylů a přinášejí tango živoucí historie, která nikdy nespí, a respektuje reálný čas. Nové současné skladby tohoto 12ti členného orchestru si při poslechu podmaní vaši duši neuchopitelnou lehkostí. V roce 2015 OT Ciudad Baigón nahrál nové album ve slavných studiích ION s písněmi napsanými ve spolupráci s nejvýznamnějším textařem a skladatelem v historii argentinského rocku, Indio Solarim.

Jako první spojuje ve svých skladbách hluboce působivou politickou a undergroundovou kulturu moderní poetiky se sílou rokové hudby a klasického tanga.

Tento unikátní orchestr, který následuje v tradiční podobě formu „orquesta típica“ z 21. století, na svém evropském turné v 2017, přináší svůj nový repertoár, který zahrnuje tanga, milongy a zambas, čerpající inspiraci z původní tradiční formy argentinské hudby. Jejich mocný styl je ovlivněn klasickým tangem, rockem a ruskou klasickou hudbou, a jejich texty reflektují jak témata místa svého původu (Buenos Aires), tak aktuální globální náměty. Jak říká Hernan Cabrera, dirigent a skladatel OT Ciudad Baigón: "Tango je populární hudba a jako taková musí odrážet to, co bezprostředně ve svém životě cítíme, a právě takové vnímání života v naší soudobé éře chceme převést do naší hudby.”  

V rámci turné po Evropě, bude skupina natáčet v legendárních Abbey Road Studios v Londýně (Beatles, Pink Floyd, atd.) jejich 4, album "Praise of the Light” / "Chvála světla". A právě zastavení v srdci Evropy, v naší Praze, považují za svoji povinnost.

Slyšet Ciudad Baigón hrát naživo je jako být součástí laviny emocí, při níž intenzivně vnímáme, že jsme nic podobného nikdy neslyšeli – je to natolik intenzivní a specifický prožitek, se kterým se v naší době, v žádném jiném hudebním žánru nelze setkat.

Prostřednictvím hudebního mostu jsme znenadání uneseni do nového světa. Toto je Tango na plno, autentické a skutečné - Tango, které žije, dýchá a vyvíjí se v osobně prožitém okamžiku.

Zažít Orquesta típica Ciudad Baigón znamená dospět k proměně, probudit se, žít a víc si uvědomit sílu, kterou nazýváme život, a vše, co v sobě zahrnuje. Kdo jednou přijde na jejich koncert, nikdy nezapomene...

Koncert připravuje Tango Alchemie s podporou Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s Novoměstskou radnicí.

https://www.youtube.com/watch?v=KnpXV3HYrbk
https://www.youtube.com/watch?v=_FCPB0Qwiwg
https://www.youtube.com/watch?v=CRag8aRBkPE

www.ciudadbaigon.com
https://soundcloud.com/ciudadbaigon

https://www.facebook.com/CiudadBaigon/

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice