logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

Na vánoční strunu určitě skvěle naladí v krásném goticko-renesančním sále Novoměstské radnice čtyři operní pěvci - Simona Šaturová, Petr Nekoranec, Lukáš Bařák, Tereza Štěpánková.

Začátek koncertu: 19 hod

 

Vstupné:

VIP sezení 600 Kč

nečíslovamé sezení 400 Kč

k stání 200 Kč

Předprodej vstupenek: https://www.nachtigallartists.cz/eshop/vanocni-koncert-hvezd-simona-saturova-tereza-stepankova-petr-nekoranec-lukas-barak-novomestska-radnice-praha-1054974

 

Půvabná Simona Šaturová září na evropských operních scénách jako jedna z nejlepších mozartovských sopranistek; zahraniční kritika ji dokonce označila za „mozartovský zázrak“. Galerii svých mozartovských hrdinek – Konstanze (Únos ze serailu), Donna Anna (Don Giovanni), Ilia a Elettra (Idomeneo), Despina (Così fan tutte), Sandrina (La finta giardiniera), Zuzanka (Figarova svatba) a Pamina (Kouzelná flétna) – rozšíří v této sezoně o další postavu: jako Lucio Cinna vystoupí v nové inscenaci opery Lucio Silla v bruselském La Monnaie.Tenorista Petr Nekoranec, jeden z nejvýraznějších talentů současného operního světa, má na svém kontě řadu cen v prestižních mezinárodních soutěžích včetně absolutního vítězství v Mezinárodní soutěži Francesca Viñase v Barceloně (leden 2017). V letech 2014–2016 byl členem Bavorské státní opery v Mnichově a jejího operního studia, od září 2016 je frekventantem Lindemannova programu v newyorské Metropolitní opeře, a to jako první Čech, který byl do tohoto významného dvouletého projektu přijat. V Novoměstské radnice už několikrát okouzloval publikum nejen svým skvělým zpěvem, ale i hrou na kytaru či vtipným a milým moderováním… Na koncertě v září 2017 byl jeho hostem další mladý talentovaný pěvec, basbarytonista Lukáš Bařák, který nenechal nikoho z přítomných na pochybách, že stojí na prahu cesty úspěšné kariéry. Lukáš v současné době pokračuje ve studiu na vídeňské hudební univerzitě, kde v tamějším operním studiu získává další jevištní zkušenosti mj. jako Mozartův Publius (La clemenza di Tito). Zbrusu novou tváří na koncertech agentury Nachtigall Artists je sopranistka Tereza Štěpánková. Stejně jako Petr Nekoranec je i ona žákyní prof. Jarmily Chaloupkové na Konzervatoři Pardubice a aktivně spolupracuje s renomovaným italským pedagogem Antoniem Carangelem. V roce 2016 získala 1. cenu na Mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v kategorii Operní naděje a v představeních pardubické konzervatoře vystoupila jako Královna noci (Kouzelná flétna).

www.nachtigallartists.cz

 

nahoru


logo Novoměstská radnice