logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert vokální skupiny VOSK a jejího hosta vokální skupiny Sotto Voce.

Ohlédnutí za říjnovým festivalem sborové populární hudby Jirkovský písňovar, kterého se obě tělesa účastnila, a dále výběr klasické vokální tvorby 20. a 21. století v podobě vážnější i populárně nevážnější.

Na programu řada komorně - hudebních pochoutek, včetně provedení úspěšného cyklu E. Elgara na texty z řecké antologie a premiérové skladby J. Temla!

 

Začátek koncertu:

19:30 hod

 

VSTUPNÉ:

150 Kč

Více informací na www.vosk.org

Vstupenky k dispozici na místě před začátkem koncertu.

 

Mužská vokální skupina VOSK Praha vznikla v roce 2006. Založili ji pod vedením Jana Zapletala bývalí členové pražského chlapeckého sbor Pueri gaudentes. VOSK se zaměřuje na soudobou vážnou hudbu i na hudbu populární. Spolupracuje se současnými skladateli a premiéroval například skladby, které mu věnovali Eduard Douša a Valentina Shuklina. VOSK podporuje původní kompoziční činnost, např. v roce 2013 uspořádal ve spolupráci s Pražskou konzervatoří mezi jejími studenty skladatelskou soutěž. Největším dosavadním soutěžním úspěchem souboru je získání zlatého pásma a zvláštní ceny poroty za dramaturgii soutěžního programu z Festivalu sborového umění v Jihlavě (2012) a zlatého pásma v 7. ročníku soutěžního festivalu sborové populární hudby „Jirkovský písňovar“ (2013). VOSK pořádá pravidelné koncerty v Praze a okolí, vystupoval i v okolních státech. V roce 2010 natočil své první studiové CD „Galantně – negalantně“, které věnoval sborové tvorbě 20. a 21. století.

 

nahoru


logo Novoměstská radnice