logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Osmý ročník ojedinělého plesu s neopakovatelnou atmosférou renesanční slavnosti. Pobýt může každý, tanečník i netanečník, stačí obléci oděv ve stylu evropské renesance či ranného baroka a vydat se na cestu časem.

Zatímco tanečníci předvedou své hbité nožky ve víru tance, netančící mohou ochutnávat dobroty dle dochovaných receptur, poslouchat libý dívčí zpěv za doprovodu loutny či gamby nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky nebo vrchcáby. A třeba se nakonec ve světle svíc odváží zatančit si některé jednodušší tance ze zápisků londýnských studentů práv sedmnáctého století, či oblíbené kruhové tance francouzských měšťanů.

Otevřeno:

19:00 - 23:00 hod

Kulturní program, hry a dobová kuchyně!  K tanci Vám zahrají Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo. Recitace básní, tanec na přání. Ať už si jen chcete odpočinout od tance nebo pojmout celý ples trochu jinak, opět budete mít možnost – po celou dobu plesu pro Vás budou k dispozici dobové hry (kostky, vrhcáby, karty). Nemusíte tančit, hlavní je, abyste se bavili!

VSTUPNÉ

Předprodej 300 Kč

Rezervace do 26. 2. 2018 na adrese: hana@rond.cz

KOSTÝMY

Abychom nepokazili dobové „kulisy“ plesu, je opět vyhlášena na celou dobu akce kostýmová povinnost (renesance a rané baroko). Kostýmy je možno půjčit, doporučujeme kamarády, případně Barrandov. Pro zachování dobové atmosféry vás také prosíme, abyste si přinesli vlastní pohár na pití, pokud možno nechali doma brýle a raději je nahradili kontaktními čočkami. Památeční fotografie Vám zařídí naši fotografové.

VSTUP

Vstup na ples z nádvoří Novoměstské radnice do historického Mázhauzu. U vchodu vpravo jsou šatny, kde je možné se převléci do kostýmu.

Podrobné informace:  www.rond.cz/ples

 

Fotografie z minulých ročníků:
7. ročník: https://www.zonerama.com/Rond/Album/2883091
6. ročník: https://www.zonerama.com/Rond/Album/2883091
5. ročník: https://www.zonerama.com/Rond/Album/2098442
nahoru


logo Novoměstská radnice