logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy, Praha 7, Šimáčkova 16 s názvem BAREVNÉ VARIACE  je již 4. setkáním školy s návštěvníky v Galerii ve věži Novoměstské radnice.

Otevřeno:

út - ne 10 - 18 hod

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

 

Vstupné:

v souvislosti se vstupem na věž

plné 60 Kč

snížené 40 Kč

rodinné 130 Kč

 

Na výstavě je prezentováno několik okruhů témat, která jsou rozvedena různými výtvarnými technikami. Náměty vychází z historie, geografie i z podnětů, které nás obklopují. Důležitou roli zde hraje barevnost.

Najdete zde malby na téma cestování, hra s míčem, obloha, zátiší, olejomalby majáků, barevné linoryty „Matějská pouť“, objekty s tématy „Ani skryté, ani odkryté“ a „Pocta malíři Celníku Rousseau“. Dále si budete moci prohlédnout „Řemesla doby Karla IV.“ provedené technikou kvaše a perokresby a výtvarné práce zpracované kombinovanými technikami (linoryt a malba) a enkaustikou. Prostřednictvím dětské fantazie se rozletíme do světa, abychom objevovali krásy fauny a flóry, měst i etnik a nebude chybět ani překvapení.

V kontrastu k barevným variacím jsou černobílé grafiky (tzv. wood-block) žáků partnerské školy Aomori City Board of Education z japonského města Aomori.

 www.zuss.cz

 

nahoru


logo Novoměstská radnice