logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Camille Bertault - zpěv, Fady Farah - klavír

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meets World.

Začátek koncertu:

19:30 hod / Velký sál  Novoměstské radnice 

 

Vstupné:

od 250 Kč

Vstupenky na http://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2019/camille-bertault-fady-farah-duo/

Podrobné informace na www.jmw.cz

 

Camille Bertault (nar. 1986) 
je mladá francouzská zpěvačka, která zpívá stejně, jako dýchá. Přetéká fantazií a kreativitou při přepisování francouzských verzí velkých témat jazzu. Za svou strmou kariéru vděčí internetu, velkému urychlovači 20. století.
Její otec je amatérským jazzovým klavíristou, s nímž často zpívala. V osmi letech se posadila za klavír a vydala se na konzervatoř sbírat zkušenosti (Ravel, Debussy, Chopin, Scriabin). Kromě toho rozvíjela svou vášeň pro vokalisty z Brazílie (Elis Regina, Djavan, Cesar Camargo). Také poslouchala zpěváky jako je Jeff Buckley, Björk, Fiona Apple, Léo Ferré, Barbara, Serge Gainsbourg ...
Když jí bylo dvacet, vzbouřila se. Přestěhovala se do třídy dramatu a psala a hrála kousky pro děti. "Začala jsem zpívat v kabaretu, byla jsem něco mezi vypravěčem a hercem. Ale byl to jazz, který mě okouzlil.“ Zamířila na Pařížskou konzervatoř, která jí poskytla solidní výcvik harmonie, kompozice a jazzového zpěvu. Za svými spontánními výtvory, kombinovanou improvizací a kabaretními hrami objevila Camille teorii a k Ravelovi se vrátila přes jazz. Sama říká:„ je to potěšení z kombinace všech etap, kterými jsem prošla“.
Další fáze její hudební kariéry plynuly přirozeně: sama natočila a nazpívala část Coltranova standardu z r. 1959 Giant Steps. Video umístila na Youtube a záhy jej zhlédlo 730 tisíc lidí. Brzy poté, v roce 2016, se objevilo její první album En vie. Pak ji François Zalacain, šéf amerického labelu Sunnyside, představil Michaelu Leonhartovi a Danu Tepferovi. Michael, trumpetista a multi-instrumentalista produkoval její album Pas de géant (leden 2018), zatímco Dan ji doprovázel na piano. "Oba mluví francouzsky a mají zájem o text," říká Camille Bertault, která nechce vytvářet alba, kde hlas slouží jen jako nástroj. Má ráda texty, které dokážou udržet pozornost a mnoho jejích kolegů – saxofonista Stéphane Guillaume, akordeonista Daniel Mille, hráč na trombon Matthias Malher, Christophe «Disco» Minck a Joe Sanders, basisté a bubeník Jeff Ballard na tomto albu zažívají v písních své vlastní dobrodružství. Společně vytvořili více než jen album. Nejde jen o  jazz, o vokály nebo nějakou předem nastavenou fúzi: Pas de géant je album o Camille Bertaultové, o její encyklopedické kultuře rozkoše, její chuti k hlasovým kaskádám, její hedvábné citlivosti, její tendenci k akrobacii a její zjevné bezuzdnosti. John Coltrane nemohl její příchod vidět, ale určitě se dívá dolů a usmívá se.
Na pražském koncertě Camille doprovodí pianista Fady Farah.

Fady Farah
Fady Farah pochází u Libanonu. Hru na klavír zde začal studovat ve velmi mladém věku. Poté byl přijat ke studiu v Paříži.  Po rané kariéře v Bejrútu dnes Fady často koncertuje na mnoha místech Evropy. Pravidelně také doprovází umělce jako je Lynn Adib nebo Camille Bertault.

http://www.jmw.cz/cs/p/camille-bertault-fady-farah-duo

 

nahoru


logo Novoměstská radnice