logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Již pošesté se bude konat festival autentických vín Praha pije víno 2019.

Konat se bude na Novoměstké radnici.

Festival je největším tuzemským setkáním středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi.

Zúčastní se  ho opět desítky vinařství z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů.


Hlavním tématem tohoto ročníku budou vína vyráběná v kvevri, v tradičních gruzínských hliněných nádobách. I proto do Prahy zavítá skupina předních gruzínských vinařů, jejichž vína bude možno srovnat s moravskými moky připravenými stejným, starobylým způsobem.

 
Otevírací doba: 
 
Pátek 24. května 2018  13:00 - 20:00 hod
Sobota 25. května 2018 11:00 – 18:00 hod
 

Aktuální informace a vstupenky na http://prahapijevino.cz/cs/praha-pije-vino-2019/

V ceně celodenní či dvoudenní „vstupenky“ je sklenička a neomezená degustace.
 
 
Básnická soutěž
Vyhlásili ji organizátoři festivalu Praha pije víno konajícího se každoročně v krásných prostorách Novoměstské radnice v Praze. Festival stejně jako tato soutěž a soutěžní básně oslavuje první vinnou sklizeň lidstva. 

"Na základě nedávných archeologických nálezů z Gruzie bylo uhlíkovou metodou určeno, že nejstarší dosud známé víno kvasilo v roce 5981 před Kristem. Máme za to, že „vynález“ vína významně přispěl k pěstování poezie, která je s tímto nejušlechtilejším nápojem od starověku nerozlučně spjata," popisuje organizátor festivalu, básník a držitel ceny Magnesia Litera Bogdan Trojak. 

Autor vítězné básně získá finanční prémii 8000 Kč a jeho čtyřverší bude vyryto do terakotové amfory, která bude věnována hlavnímu městu Praze. 

Více informací zde
 
 
Přidejte se k události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/303373080281312/
 
 
nahoru


logo Novoměstská radnice