logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

George Cables & Victor Lewis Quartet (Spojené státy)

George Cables  - piano / Piero Odorici – tenorsax / Darryl Hall - kontrabas / Victor Lewis  - bicí

 

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meets World.

Začátek koncertu:

19:30 hod / Velký sál  Novoměstské radnice 

Vstupné:

od 300 Kč

Vstupenky na http://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2019/george-cables-victor-lewis-quartet/

Podrobné informace na www.jmw.cz

 

George Cables vystoupí poprvé v Praze po operaci nohy spolu Victorem Lewisem na bicích. Na koncertě je do provodí italský saxofonista Piero Odorici a americká kontrabasista Darryl Hall.
George Cables, nar. 14. listopadu 1944 je americký jazzový klavírista a hudební skladatel. Hudbě se věnoval již od dětství; studoval klasickou hru na klavír a o jazz se začal zajímat až během studií. Svou první skupinu nazvanou Jazz Samaritans založil v roce 1964 a vedle něj v ní hrál například bubeník Billy Cobham. První album pod svým jménem vydal v roce 1975 a později vydal mnoho dalších alb. Během své kariéry spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi které patří například Max Roach, Bobby Hutcherson, Archie Shepp nebo Art Blakey.
V Praze se představil jako člen kapely Cookers v roce 2015 a v roce 2016 vystoupil na MFJP.

Victor Lewis, narozený 20. května 1950, se představil v roce 2018 v souboru Cookers, kde nahradil nemocného Billy Harta. Hrál ve své kariéře s legendami jako  John Abercrombie, Arthur Blythe, George Adams, Don Alias, Kenny Barron, Gary Bartz, Andy Bey, Carla Bley, Paul Bley, Anthony Braxton, James Carter, Art Farmer, Stan Getz, Dexter Gordon a mnoho dalších.

Piero Odorici se narodil 28. července 1962 v Bologni a věnoval se studiu saxofonu od deseti let. Po dokončení klasických studií se stal nadšenec do jazzové hudby pod vedením Sal Nistica a Steva Grossmana, dvou z největších saxofonistů moderního jazzu.
Poté začal svou uměleckou kariéru jak jakokapelník, tak jako sideman s různými italskými a zahraničními skupinami na turné v Itálii, Francii, Německu, Řecku, Finsku, Kanadě  Spolupracoval se světově uznávanými hudebníky, jako jsou: George Cables, Ray Mantilla (se kterými pravidelně hraje), Cedar Walton, Billy Higgins, Slide Hampton, Eddy Henderson, Ben Riley, Jimmy Cobb, Sal Nistico, Steve Grossman Rodney, Jack Walrath, Lee Konitz, Joe Lovano, Elliot Zigmund, Steve Lacy, Billy Hart, Steve Gadd, Jack McDuff, Mingus Big Band, Vincent Herring, John Hicks, Alvin Queen, Ronnie Mathews, Keith Copeland atd.

Darryl Hall vystupoval s mnoha renomovanými jazzovými umělci z celého světa v široké škále žánrů. Během svého života v New Yorku působil spolu s Mulgrewem Millerem, Carmenem Lundy, Hankem Jonesem, Geri Allenem, Jamesem Williamsem, Reginou Carterem, Ravi Coltrane a Robertem Glasparem. V roce 1996 se stal vítězem mezinárodní soutěže Bass Thelonious Monk. Od roku 2004 žije ve Francii a vystoupil s mnoha evropskými a americkými umělci po celé Evropě, včetně takových jako jsou Martial Solal, Cedar Walton, Piero Odorici, Kirk Lightsey, Dianne Reeves, Didier Lockwood, Christian Escoude, Florin Nicolescu, Ximo Tebar, Enrico Piranunzi, Rosario Guiliani, Uri Caine, Joe Locke, Willie Jones, Wayne Escoffery a Laurent de Wilde.

http://www.jmw.cz/cs/p/george-cables-victor-lewis-quartet

nahoru


logo Novoměstská radnice