logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert na podporu registru ReMuS, Nadační fond IMPULS

Slovem provází česko-slovenská dvojice Libor Matouš a Erik Michálek 

 

24. října 2019 - Velký sál Novoměstské radnice / od 18:30 hod

Vstupné 250 Kč (kapacita omezena)

Vstupenky na: www.nfimpuls.cz

 

Koncert se koná pod záštitou starostky Městské části Prahy 2 Mgr. Jany Černochové a bude spojen s benefiční vernisáží obrazů slovenské malířky Henriety Rojkovej na motivy skutečných příběhů lidí s roztroušenou sklerózou a ukázkou výrobků české čokolády BON BON s mottem "No stres, no RS". Výtěžek koncertu bude použit ve prospěch pacientů s roztroušenou sklerózou k budování jejich českého a slovenského registru.

Prostor není bezbariérový.

Na koncertu budou pořizovány reportážní fotografie a videozáznamy.

 

Je pre nás cťou, že môžeme byť súčasťou benefičného koncertu na podporu registra českých pacientov s roztrúsenou sklerózou ReMuS.

Pracujem ako lekár s pacientami s touto diagnózou, preto mi táto myšlienka bola blízka, vznikla spontánne a prirodzene. Potreba registra má aj spoločenský rozmer. Register predstavuje cenný zdroj informácií a zohráva zásadný význam nielen pre pacientov ale aj pre odbornú verejnosť. Myšlienku registra by sme chceli podporiť aj  na Slovensku. Náš dar v podobe benefičného koncertu je začiatkom našej vzájomnej spolupráce.

Ingrid Menky & Band je multi-žánrové hudobno-tanečné zoskupenie. Každý člen funguje vo svojej profesii dlhšie, ale ako celok vystupujú už niekoľko rokov. K myšlienke spojiť umelecké sily ich priviedli pozitívne divácke ohlasy na vzájomné prepojenie hudby, spevu a tanečného umenia.

Repertoár zoskupenia tvoria rôzne hudobné žánre, zahraničné, česko - slovenské skladby, ich srdcovkou je aj šansón a muzikál. Za výsadu považujú svoju originalitu, vlastné aranžmány a skladby. Zúčastňujú sa na podujatiach a koncertoch, sami organizujú škálu rôznych kultúrnych akcií vrátane koncertov, kongresov, vernisáží a rôznych súkromných akcií po celom Slovensku a zahraničí. Spája ich láska k umeniu, ich víziou nie je byť komerčný, ale priniesť divákovi neopakovateľný umelecký zážitok.

 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Benefiční koncert ROZTROUŠENĚ SPOJENI podpoří pacienty s roztroušenou sklerózou

Praha, 1.10.2019 – Ingrid Menky & Band společně vystoupí na benefičním koncertu ROZTROUŠENĚ SPOJENI, a podpoří tak registr ReMuS, jediný celostátní registr pacientů s roztroušenou sklerózou v České republice. V Novoměstské radnici v Praze 2 bude dne 24. října 2019 od 18,30 hodin koncert spojen s vernisáží obrazů slovenské malířky Henriety Rojkové a benefiční akcí české firmy BON BON. Výtěžek koncertu bude použit na podporu registru ReMuS.

Koncert, který je pořádán pod záštitou starostky Městské části Praha 2 Mgr. Jany Černochové, bude ve znamení česko-slovenského spojení. Večerem bude provázet česko-slovenská moderátorská dvojice Libor Matouš a Erik Michálek. Nadační fond IMPULS, který registr ReMuS od jeho vzniku v roce 2013 spravuje a provozuje, jej financuje z vlastních zdrojů a výtěžek koncertu bude směřovat právě na podporu jeho rozvoje. „Šest let provozu registru ReMuS, do kterého je dnes zapojeno takřka 16 000 pacientů z předpokládaného celkového počtu 20-22 tisíc v České republice, ukázalo, jak potřebná a důležitá jsou data z reálné klinické praxe zejména pro lékaře, pacienty a státní instituce,“ řekla Jana Vojáčková, ředitelka registru ReMuS.

Ingrid Menky & Band připravili multižánrové hudební vystoupení spojené s tanečním doprovodem. „Myšlienku registra by sme chceli podporiť aj na Slovensku. Náš dar v podobe benefičného koncertu je začiatkom našej vzájomnej spolupráce,“ prozradila Ingrid Menky, hlavní protagonistka koncertu.

Nezapomenutelný hudební večer zpestří doprovodný program. Na vernisáži obrazů spojené s benefičním prodejem děl pod názvem „Umenie spája“ slovenské malířky Henriety Rojkové si přijdou na své milovníci kombinované techniky s využitím taveného benátského skla a plátkového zlata. Česká rodinná firma BON BON představí originální českou recepturu kvalitní čokolády s mottem „No stress, no RS“ a doplní ji benefiční nabídkou svých výrobků.

Informace o vstupenkách a katalogu obrazů jsou k dispozici na www.nfimpuls.cz a https://www.facebook.com/nfimpuls/.

O Nadačním fondu IMPULS

Za 19 let své existence Nadační fond IMPULS rozdělil více než 30 miliónů korun ve prospěch nemocných s roztroušenou sklerózou mozkomíšní (RS). Jeho záběr je ale širší. Vede jediný celostátní Registr pacientů s roztroušenou sklerózou (ReMuS) v České republice, vzdělává a pořádá cvičební projekty jako Maraton MaRS, Potkalo se tělo s duší a další.

O roztroušené skleróze

Roztroušená skleróza je chronické zánětlivé onemocnění centrálního nervového systému, jehož příčina není doposud známa. Toto onemocnění propuká většinou v mladším věku, častěji postihuje ženy. Typické pro tuto nemoc je střídání období záchvatů (atak) a období zdánlivého klidu. Tento proces je nepředvídatelný, a proto i léčba či prevence je obtížná. Podle registru ReMuS podstupuje v současné době v ČR přibližně 12 000 pacientů biologickou léčbu.

Na celém světě trpí touto nemocí 2,5 miliónů lidí, v Česku se odhaduje počet pacientů na 20-22 tisíc. Nemoc se vyskytuje hlavně ve středních a chladnějších zeměpisných šířkách. Rizikovými faktory nemoci jsou kromě genetické dispozice EB virus, kouření a nedostatek vitaminu D.

Bližší informace o koncertu a Nadačním fondu IMPULS najdete na www.nfimpuls.cz.

__________________________________________________________________________________

Kontakt media:

Jana Vojáčková

E: janavojackova@gmail.com

T: 604 232 583

nahoru


logo Novoměstská radnice