logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Tradiční předslunovratový a předvánoční koncert českého hráče na australský domorodý nástroj didgeridoo se měl konat 29. 11. 2020. Kvůli koronavirové epidemii byl tento termín zrušen a událost,  která spojuje nejen hudbu, ale i výtvarné umění, jarmark a dobročinnost proběhne v náhradním termínu 3. dubna 2021.

 https://www.facebook.com/events/637598907148114/ 

 

"Velikonoční víkend bude krom pomlázky mít ještě jednu událost, kvůli které by jste se mohli mít na co těšit už teď. Rád bych vás srdečně pozval na křest nového CD! Jako vždy, když se mi konečně vyklube nová deska, těšte se, že si ji v ceně vstupenky odnesete s sebou domů... Zatím nebudu prozrazovat, zda se objeví i nějací hosté. Jisté je, že předprodej spustíme od února 2021. Těším se na setkání..."

Ondřej Smeykal

 

Velký sál Novoměstské radnice

Kulturní setkání s Ondřejem Smeykalem a jeho didgeridoo.

Koncert se křtem CD: začátek ve 20 hodin

 

VSTUPNÉ:
Předprodej vstupenek od II/2021


Web: www.smeykal.com
Facebook: https://www.facebook.com/OndrejSmeykalOfficial/

   

Didgeridoo je tradiční hudební nástroj australských původních obyvatel, tzv. Aboriginců a patří mezi typické symboly Austrálie. První zmínky o tomto nástroji sahají do doby před 40 000 lety. Australský domorodý nástroj didgeridoo zaznamenal v posledních desetiletí značný rozmach popularity. S ničím nezaměnitelný, podmanivý nástroj často nachází svou hudební příležitost jako exotický doprovodný nástroj v nejrůznějších žánrech a svým silným charismatem si získává srdce posluchačů celého světa. Didgeridoo tak dnes můžeme slyšet v celé plejádě variací, od rytmických nástrojů po symfonický orchestr.

Vyjímečné sólové předvedení možností hry na didgeridoo, jeho frekvenční rozsah a zapojení dalších rejstříkových fondů využitelných při hře na současné didgeridoo scéně snad nejosobitěji ztvárňuje český profesionální hráč Ondřej Smeykal.

Především díky umělecké versatilitě byl Ondřej Smeykal označen americkou organizací Didge Project jako jeden z nejlepších neaboriginských hráčů didgeridoo na světě.

 

Podrobnosti nainfo.smeykal@gmail.com

Kontakt: Ing. Jiří Heller, jiri@heller.cz 

nahoru


logo Novoměstská radnice