logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Na svých koncertech v Novoměstské radnici uvádí Spolek přátel hudebních talentů vítěze prestižních zahraničních soutěží a nejlepší české i zahraniční pěvce mladé generace. Tentokrát představíme dva sólisty Bavorské státní opery v Mnichově

Emily Pogorelc – soprán

Boris Prýgl – basbaryton

Ahmad Hedar – klavír

 

28. 11. 2021 Velký sál Novoměstské radnice

Začátek koncertu  v 19:00 hod

Vstupenky na https://www.nachtigallartists.cz/projekty/emily-pogorelc-boris-prygl-ahmad-hedar-2021 

 

Americká sopranistka Emily Pogorelc je považována za jednu z nejnadanějších pěvkyň své generace. Absolventka Ryan Opera Center při Lyrické opeře v Chicagu debutovala v mnichovské opeře s velkým úspěchem jako Cherubín ve Figarově svatbě během letního operního festivalu 2021. V sezoně 2021/2022 se v Mnichově představí jako Adina (Nápoj lásky), Musetta (Bohéma) a Inez (Trubadúr) a na festivale v Glyndebourne vystoupí v roli Cherubína. Čeká ji také několik koncertů včetně Brahmsova Německého requiem s Islandským symfonickým orchestrem pod taktovkou Bertranda de Billy.

Basbarytonistu Borise Prýgla i klavíristu Ahmada Hedara už z koncertů agentury Nachtigall Artists dobře známe. Boris Prýgl patří k nejtalentovanějším mladým pěvcům. V sezoně 2021/22 jej kromě mnichovských závazků čeká role Guglielma (Così fan tutte) v Národním divadle v Praze a Dona Giovanniho ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, koncert s Pretty Yende ve Smetanově síni v Praze, Dvořákovu Rusalku (role Hajného) s Českou filharmonií pod taktovkou Semjona Byčkova ad. Oba umělce doprovodí klavírista Ahmad Hedar, vyhledávaný klavírní partner mnoha pěvců a nositel ceny za vynikající klavírní doprovod na Mezinárodní pěvecké soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech.

 www.nachtigallartists.cz 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice