logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Na podzim roku 2022 proběhne již  9. ročník akce Novoměstské radnice věnovaný řemeslům a především těm, kdo jsou jejich mistry i každému, kdo se pro svou budoucí kariéru teprve rozhoduje.

Od roku 2014 se každý rok v historických prostorách radnice potkáváme s řemesly, řemeslníky a školami, kde se řemesla vyučují. Záměr akce zůstává stále stejný – dostat se do přímého kontaktu s představovanými řemesly, vyzkoušet si pod odborným dohledem práci s dlátem, štětcem, jehlou, drátem, papírem a v posledních letech i s malým robotickým ramenem spojeným s počítačem.

Řemesla živě proběhnou 11.–12. 10. 2022 na Novoměstské radnici oba dva dny od 9 do 17 hodin. Znovu bude možné si zkoušet různé druhy řemesel i promluvit si se zástupci jednotlivých škol.

Ředitel Novoměstské radnice Albert Kubišta k festivalu říká: Rok od roku je zajímavější pozorovat vývoj v oblasti reputace řemesel, zájmu návštěvníků o ně a směřování škol i jejich studentů. Po mnoha letech pořádání této akce s velkou vděčností a hrdostí můžeme říct, že školy jsou našimi spolehlivými partnery a jejich prezentace jsou rok od roku sebevědomější a zajímavější.“

Zuzana Menhartová, produkční a dramaturg festivalu, dodává: „Řemesla živě patří k těm akcím, které pořádáme nesmírně rádi. Novoměstská radnice je v těchto dnech vždy naplněna nejen šikovnými a zdatnými řemeslníky, ale i čilým ruchem, o který se starají školáci, školačky, studenti a studentky, rodiny s dětmi i další milí návštěvníci. A tak to má být. Naše radnice byla postavena již před staletími právě pro lidi a my se snažíme o důstojný návrat k samotné podstatě jejího vzniku.“

Díky svému edukativnímu charakteru je tento festival workshopů akcí oblíbenou u široké veřejnosti v čele s rodinami s dospívajícími dětmi a studenty. 

 

VSTUP ZDARMA

 

KDY: úterý 11. 10. a středa 12. 10. 2022

oba dva dny 9:00 – 17:00 hod

KDE: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, 120 00 Praha 2

 

Na prohlídku a zkoušení řemesel si pro jistotu rezervujte optimálně dvě hodiny.

 

Přihlášené obory:

autolakýrník

automechanik

autotronik

dámský krejčí

fotograf

hrnčíř

jemný mechanik - hodinář

jezdec a chovatel se zaměřením na dostihový sport

kadeřník

karosář

klempíř

knihař

kosmetické služby

košíkář

kuchař

malíř

maskér

návrhářství

obalový a grafický design

oděvní návrhář

oděvník

podlahář

rekondiční a sportovní masér

sklář

sklenář

strojní mechanik

textilák

umělecký keramik

umělecký rytec

vlásenkář

zámečník

zahradník

zedník

 

Kontakt:         

Zuzana Menhartová, produkční – dramaturgie akce, zuzana.menhartova@nrpraha.cz / tel. 775 155 830

Václav Beznoska, produkční – technické zázemí, vaclav.beznoska@nrpraha.cz / tel. 725 537 024

 

Partner akce: 

Magistrát hlavního města Prahy

Místní kultura

nahoru


logo Novoměstská radnice