logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meets World.

Noa - zpěv, perkuse, Gil Dor - kytara, Ruslan Sirota - klavír 

 

Začátek 19:30 h / Velký sál

Vstupné: 500 Kč

(do 31. 12. 2022 akční cena 450 Kč)

https://www.pjmusic-eshop.cz/jmw-2023/noa/ 

 

Achinoam Nini (narozena 23. června 1969), profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně. V roce 2009 Noa reprezentovala Izrael na písňové soutěži Eurovize společně se zpěvačkou Mirou Awadovou s písní "There Must Be Another Way". Její hudba je známá spojováním jazyků a stylů. Vystupovala v 52 zemích a byla první izraelskou umělkyní, která vystoupila ve Vatikánu.

Noa se narodila v izraelském Tel Avivu v rodině jemenských Židů. Ve dvou letech se přestěhovala do New Yorku, kde navštěvovala SAR Academy a Rabbi Joseph H. Lookstein Upper School of Ramaz High School a v New Yorku zůstala až do svého návratu do Izraele, kdy jí bylo 16 let.

Absolvovala povinnou službu v Izraelských obranných silách, kde sloužila jako zpěvačka ve vojenské kapele Severního velitelství. Po propuštění studovala hudbu na Rimon School of Jazz and Contemporary Music v izraelském Ramat Hašaronu, kde se seznámila se svým dlouholetým partnerem a spolupracovníkem Gilem Dorem, tehdejším členem pedagogického sboru této školy.

Noa a Dor spolupracovali s Khaledem z Alžírska, Nabilem Salamehem, Palestincem narozeným v Libanonu, Rimou Bannou z Nazaretu, Amal Murkusovou z Kfar Jasifu a Mirou Awadovou z Kfar Raamehu.

Na koncertě 1.3.2023 je doprovodí na piano Ruslan Sirota, původem z Ukrajiny.

nahoru


logo Novoměstská radnice