logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Gentleman Sound

Milan Cais - bicí, zpěv

Ondřej Smeykal - didgeridoo

 

NENECHTE SI UJÍT TENTO PARÁDNÍ NEZAPOMENUTELNÝ HUDEBNÍ ZÁŽITEK!

 

Velký sál Novoměstské radnice / 19:00 - 21:00 hod 

Vstupné: standard. 690 Kč, pro dvě a více osob 630 Kč/os.

Vstupenky na https://cestainspirace.cz/vstupenky/#/68

 

Nechte se unést do světa svěží originální hudby Milana Caise (bicí) a Ondřeje Smeykala (didgeridoo, gong). Svádivý rytmus bubnů a didgeridoo v podání těchto dvou vynikajících hudebníků vás nenechá v klidu. Kupte si vstupenku a připravte se na mimořádné hudební dobrodružství!
Úžasný Ondřej Smeykal patří mezi 10 nejlepších neaboridginských hráčů na didgeridoo na světě.
Charizmatický všestranný umělec Milan Cais je špičkovým hráčem na bicí, zpěvákem, textařem a zakladatelem skupiny Tata Bojs
 
Přijďte se nechat unést na vlnách zvuků a melodií, které tepou rytmem Země. Spojení australského domorodého didgeridoo a bicích přináší úchvatný zážitek a dokáže rozeznít každou buňku v našem těle. Taková hudba nás vrací k dávným počátkům, které jsou pro nás všechny společné.

Přijďte se nechat unést na vlnách Gentleman sound...

 

Web: https://cestainspirace.cz/akce/ondrej-smeykal-milan-cais-gentleman-sound/

Přidejte se k události na Facebooku: https://fb.me/e/VtibtjdY

 

ONDŘEJ SMEYKAL

objevuje svým unikátním a svérázným projevem nové, dosud neprobádané oblasti hry na didgeridoo. Posunutím zvukových možností nástroje o několik řádů dále tak pro současné interprety představuje velkou výzvu. Svým pojetím tak vytvořil svou vlastní kategorii. Poukazuje na bohaté kreativní možnosti tohoto nástroje. Maximálním využitím dechového fondu, práce bránice, mimických a artikulačních svalových skupin spolu s obrovským rytmickým potenciálem didgeridoo činí Ondřej z obyčejné děravé větve jakýsi malý komorní orchestr. Osobité kouzlo jeho živého přednesu tak v nejednom posluchači budí silný dojem zastoupení většího počtu hráčů, případně použití playbacku a samplingu. Koncertní hra zcela prostá jakéhokoliv přednahrání nebo mixování částí skladeb je i zkušeným didgeridoo hráčům těžko pochopitelná. Při živém zhlédnutí vystoupení v posluchači často vyvolává jen němý úžas.

 

MILAN CAIS

působí od roku 1988 ve skupině Tata Bojs jako skladatel, zpěvák, bubeník, textař, výtvarník a producent. Natočil s ní zatím deset řadových alb, za která skupina postupně obdržela desetkrát výroční cenu Anděl a řadu dalších ocenění. Kromě hudební kariéry je také známým sochařem a výtvarníkem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze. Je magistrem umění a tvoří pod jménem p3D-01. Jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě v japonském Aiči. Ilustroval také knihu Nanobook svého přítele Mardoši, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

 

www.tatabojs.cz 

www.smeykal.com 

 

www.cestainspirace.cz 

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice