logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Koncert se koná ve Velkém sále Novoměstské radnice 18. května.

Začátek koncertu:

19:30 hod

Leandro Schnaider - bandoneon
Pablo Schiaffino - piano

Vstupné:

200,- Kč
Vstupenky si můžete objednat na e-mail. adrese: objednavka@jmw.cz
Vstupné na místě koncertu 250,- Kč.

DUO RANAS

Tři roky hráli v proslulé kavárně Tortoni v Buenos Aires, roku 2007 vydali první album a se svou hudbou pak procestovali lán světa - od jihokorejského města Sokcho až po malebné středověkem vonící Estonsko. Od té doby podnikli několik celoročních evropských turné, hráli na různých festivalech a písňových přehlídkách v Německu, Estonsku, Itálii, Rakousku, Švýcarsku, Belgii, Francii, Lucembursku a zamilované Argentině. Roku 2009 při čtvrté koncertní šňůře po Evropě doputovali až do Grazu. V roce 2011 je zastihneme v nikdy nekončícím dialogu, který se odvíjí z podstaty jejich nástrojů. Skládají svá vlastní tanga a představují druhé album s názvem El Limonero Real, které se neobejde bez kontrabasu Cristiana "Acha" Ludueni a hlasu Lidie Bordy.

Leandro

studoval hru na bandoneón u Pabla Greca a Gabriela Merlina. Na hudební konzervatoři Manuela de Fally pracoval pod vedením mistra Rodolfa Daluisia. V současné době dále studuje hru na bandoneón u Carlose Lazzariho. Kromě účinkování v kapele Duo Ranas se Leandro objevoval a stále objevuje vedle Daniela Melinga, v souboru Orquesta Típica El Afronte a Eppuse Muove.

Pablo

absolvoval v roce 1998 Beethovenovu konzervatoř, kde studoval klavír a kytaru. Klavír a harmonii dále zdokonaloval pod vedením zvučných jmen, profesory mu byli například Juan Carlos Cirigliano, Julián Peralta, Gabriel Merlino, María del Carmen Aguilar, Olga Galperin a Ramiro Gallo. Aktuálně Pablo spolupracuje s bandoneónistkou Paulou Gluzmanovou, tangovým kvartetem Dona Atilii, s triem Gabriela Merlina a se souborem Orquesta Tipica El Afronte.


Duo Ranas z Argentiny přijíždí již potřetí do Česka (poprvé to bylo 18. 10. 2011, podruhé loni 5. 5. 2015). Leandro vystupoval v Praze již v roce 2008 s Melingem.

nahoru


logo Novoměstská radnice