logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

Orientační podzimní hra po nočních pražských věžích se konala poprvé loni. 

Neobvyklé pohledy na Prahu, otázky z historie a spousta schodů v rámci další hry pro malé i velké, jako již tradičně - tradičně překvapení a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.

START PROBĚHNE Z NÁDVOŘÍ NOVOMĚSTSKÉ RADNICE V 18 HODIN.
Registrace probíhá od 17:00 hodin!

STARTOVNÉ:


PŘIHLÁŠKY od 20. 8. 2016 na webu www.prazske-veze.cz 

Startovné při registraci na místě: 300 Kč, děti a studenti 200 Kč

 

Známá orientační hra po pražských věžích proběhne již podesáté. Je oblíbená u všech věkových kategorií. Loni na podzim se konala poprvé i v noci a stejně tak tomu bude i nyní.

Startovní i cílovou věží je věž Novoměstské radnice. Její historie totiž začala po založení Nového Města pražského římským a českým králem Karlem IV., letos slavíme výročí 700 let od jeho narození a hra bude na Otce vlasti zcela zaměřena. Zvláštní pocit tajuplnosti navodí právě večerní a noční atmosféra.

Mapa pro tuto hru je z 19. století, v té době byla Praha jen o málo větší než na sklonku života Karla IV.

Největším tahákem pro účastníky hry budou Emauzy, vystoupí na vyhlídkovou terasu mezi dvě bílé věže, dominanty Palackého náměstí. Dále např. na Praze 2 navštíví kostely, které Karel IV. založil. V kostele sv. Haštala proběhnou komentované prohlídky, dále vystoupí na jednu z kamenných věží Karlova mostu, Pražský hrad a Malou stranu si prohlédnou ze Svatomikulášské městské zvonice.

Na všech stanovištích se plní historické nebo rozhlížecí úkoly. A na Novoměstské radnici si soutěžící sami vyhodnotí hru a v cíli obdrží drobný dárek.

Hra Noční pražské věže s Karlem IV. začne v 18:00 h večer a potrvá až do 23 hodin.

Registrace ke hře bude na radnici probíhat již od 5 hodin odpoledne.

PODROBNÉ INFORMACE:

koordinátor akce - Milan Horký:
E-mail: prazske-veze@seznam.cz

www.prazske-veze.cz

 

Upozorňujeme účastníky hry, že turistickou známku s motivem Novoměstské radnice je možno si zakoupit v pokladně věže denně, kromě pondělí, od 10 do 18 hodin. 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice