logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Mužská vokální skupina VOSK oslaví deset let své úspěšné existence výročním koncertem, který se uskuteční v historickém Velkém sále.

Během večera zazní to nejlepší z české a světové vokální hudby 20. a 21. století s řadou premiér a populární hudba 60. - 90. let, vše samozřejmě a capella.

VOSK tak vystoupí na Novoměstské radnici letos již podruhé.

 

Začátek koncertu:

19:30 hod

VSTUPNÉ:

100 Kč

Informace o vstupném na www.vosk.org

Vstupenky lze rezervovat na e-mailové adrese:  vokalni.skupina@centrum.cz

 

Mužská vokální skupina VOSK Praha vznikla v roce 2006. Založili ji pod vedením Jana Zapletala bývalí členové pražského chlapeckého sbor Pueri gaudentes. VOSK se zaměřuje na soudobou vážnou hudbu i na hudbu populární. Spolupracuje se současnými skladateli a premiéroval například skladby, které mu věnovali Eduard Douša a Valentina Shuklina. VOSK podporuje původní kompoziční činnost, např. v roce 2013 uspořádal ve spolupráci s Pražskou konzervatoří mezi jejími studenty skladatelskou soutěž. Největším dosavadním soutěžním úspěchem souboru je získání zlatého pásma a zvláštní ceny poroty za dramaturgii soutěžního programu z Festivalu sborového umění v Jihlavě (2012) a zlatého pásma v 7. ročníku soutěžního festivalu sborové populární hudby „Jirkovský písňovar“ (2013). VOSK pořádá pravidelné koncerty v Praze a okolí, vystupoval i v okolních státech. V roce 2010 natočil své první studiové CD „Galantně – negalantně“, které věnoval sborové tvorbě 20. a 21. století.

nahoru


logo Novoměstská radnice