logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Sedmý ročník ojedinělého plesu s neopakovatelnou atmosférou renesanční slavnosti. Pobýt může každý, tanečník i netanečník, stačí obléci oděv ve stylu evropské renesance či raného baroka a vydat se na cestu časem.Zatímco tanečníci předvedou své hbité nožky ve víru tance, netančící mohou ochutnávat dobroty dle dochovaných receptur, poslouchat libý dívčí zpěv za doprovodu loutny či gamby nebo si zahrát staré společenské hry jako jsou karty, kostky nebo vrchcáby. A třeba se nakonec ve světle svic odváží zatančit si některé jednodušší tance ze zápisků londýnských studentů práv sedmnáctého století, či oblíbené kruhové tance francouzských měšťanů.

Otevřeno:

19:00 - 23:00 hod
Kulturní program, hry a dobová kuchyně!
Akustická hudba: K tanci Vám zahrají Housebroken consort a Svobodné hudební bratrstvo.
Recitace básní, tanec na přání.

Ať už si jen chcete odpočinout od tance nebo pojmout celý ples trochu jinak, opět budete mít možnost – po celou dobu plesu pro Vás budou k dispozici dobové hry (kostky, vrhcáby, karty). Nemusíte tančit, hlavní je, abyste se bavili!

VSTUPNÉ:

300 Kč 
Rezervace se slevou do 27. 2. 2017 na adrese: hana@rond.cz

 

KOSTÝMY:

Abychom nepokazili dobové „kulisy“ plesu, je opět vyhlášena na celou dobu akce kostýmová povinnost (renesance a rané baroko).
Kostýmy je možno půjčit, doporučujeme kamarády, případně Merlet nebo Barrandov. Pro zachování dobové atmosféry vás také prosíme, abyste si přinesli vlastní pohár na pití, pokud možno nechali doma brýle a raději je nahradili kontaktními čočkami a při fotografování nepoužívali blesk.

VSTUP:

Vstup na ples z nádvoří Novoměstské radnice do historického Mázhauzu. U vchodu vpravo jsou šatny, kde je možné se převléci do kostýmu.

Podrobné informace: 
www.rond.cz/ples

nahoru


logo Novoměstská radnice