logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

Výstava fotografií Michala Pospíšila v Galerii v přízemí Novoměstské radnice.

Kurátoři výstavy: Dana Benešová – Trčková a Robin Brichta

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

otevřeno út - ne 10 - 18 hodin

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

 VSTUPNÉ:

plné 50 Kč

snížené 20 Kč

rodinné 100 Kč

 

Nejasná rozhraní

Rozhraní = sdílená hranice mezi dvěma komunikačními systémy. Pomyslná čára, která něco odděluje…….

"Nejasná rozhraní v našem konceptu vymezují neostrost sdílené hranice tzv. reálného světa, běžného každodenního života krajin a měst, a geometrického řádu jejich kontrastů a linií," komentuje Dana Benešová-Trčková. 

Fotografický cyklus zahrnuje "vizuální objevy" z našich i zahraničních lokalit, snímky vznikly jako bezprostřední záznam setkání s těmito situacemi a objekty, popř. jako geometrický výřez konkrétního vizuálního vjemu. Samotnou geometrickou linii fotoobrazů autor považuje za nadřazenou fotografické technice (digitální zrcadlovka, digitální ultrazoom a fotoaparát mobilního telefonu), kterou byl záznam pořízen.     

 

Michal Pospíšil (*1968)

Vystudoval český jazyk a výtvarnou výchovu na Pedagogické fakultě University Karlovy v Praze, učitelskému povolání se však nikdy nevěnoval. Celý dosavadní profesní život strávil ve světě marketingu. Ve volném čase se aktivně zabývá fotografováním, zaměřuje se na minimalismus, geometrii, architekturu a městskou fotografii. V jeho portfoliu lze nalézt rovněž fotografie z cest.

 www.photoart-mp.com

Přidejte se na facebooku: https://www.facebook.com/events/141006340101290/ 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice