logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Letos se koná již 15. ročník hudebního festivalu „Jazzový Most” z Prahy do EU 2018 a jeden z koncertů proběhne opět i na nádvoří Novoměstské radnice dne 29. 7. 2018.

 

„Jazzový Most Praha – Mnichov 2004, který se konal u příležitosti vstupu ČR do EU, měl velký kulturně-politický úspěch. Pražský koncert byl Live vysílán českým rozhlasem stanicí „Vltava“ a Hessenský rozhlas ARD (Frankfurt) vysílal půlnoční koncert 1. května via Satelit jen z ČR, z Mánesa, do všech německy mluvících zemí.

Význam a cíl tohoto Jazz festivalu v roce 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 a tak to bude i v roce 2018, v setkání jazzových hudebníků všech generací a jejich publika za účasti české a zahraniční veřejnosti a osobností z kulturního a politického života z mnoha zemí. Bude také významnou propagací české kultury, hlavního města Prahy a ostatních měst ČR ve spojené Evropě.

Předmětem festivalu je konání jazzových koncertů v několika městech. Monumentální „jazzový most“ 2018 bude stavěn z Prahy 2 do EU. Kulturně tradiční „Novoměstská radnice“, která leží přímo ve středu města, je důstojné místo pro Prahu.

Mostů bylo již v minulosti postaveno velmi mnoho, ale tento „Jazzový most” je jistě ojedinělý.

Přínosem je také podpořit tento hudební žánr, který je historickým důkazem vývoje hudby XX. století a pomoci postavit tento žánr na úroveň klasické hudby, je dalším cílem tohoto projektu. Spolupráce na umělecky velmi zajímavých jazzových big-bandových projektech, zúčastněných zemí, je dalším cílem „jazzového mostu“ 2018.

 
Začátek koncertu na nádvoří Novoměstské radnice Prahy 2:
neděle 29. července v 19:30 hod
    
VSTUPNÉ:
150 Kč
Rezervace vstupenek na adrese: rudimazac@web.de
Vstupenky budou k zakoupení na místě před koncertem.
 
 

Podrobné informace na www.jazzbridge.net

Patronát: Ing. Jaroslav Šolc, člen rady MČ Praha 2 

 

Organizátor:

Mgr. Rudolf Mazač rudimazac@web.de, hotline: +420 603 84 24 74 

https://www.youtube.com/results?search_query=Rudi+Mazac 

Youtube.com  "rudi mazac" 

Skype: rudimazac               

  

Rudi Mazač

Studoval klasickou hudbu na konzervatoři v Praze (lesní roh) a jazz na Berklee College of Music v Bostonu. Mimo to absolvoval studia práv a magisterský titul v oboru právo. Působil jako sólista a 1. hornista v různých symfonických, operních orchestrech a Big Bandech v bývalém Československu, Jugoslávii, Itálii, Německu a USA. V roce 1976 založil virtuózní "French Horn Formation" v Mnichově a v Praze v roce 1996, "Kentonmania" Big Band. Od r. 2004 organizuje již proslulý Inter. Festival "Jazz Bridge" z Prahy do EU. Za založení festivalu „Jazz Bridge“ a Big Bandu „Kentonamnia“ byl v roce 2005 vyznamenán celoevropskými hudebním svazy (1 500.000 členů) cenou „Motor der Musik“, kterou obdržel u příležitosti mezinárodního hudebního veletrhu ve Frankfurtu nad Mohanem.

Kentonmania

Pražský Big Band "Kentonmania" vede jeho temperamentní dirigent Rudolf Mazač - standardní obsazení / osm lesních rohů na 30 hudebníků.  V tisku je Big Band "Kentonmania" označován, jako „dokonale naolejovaná bigbandová-mašina, která řádně swinguje a baladám vtiskuje tu správnou sentimentální náladu“.

 

PROGRAM:

Rudolf  Mazač  “Kentonmania“

Big Band & 8 lesních rohů

 

Mel Canady & Martin Růža

Vocals – USA ČR

 

(V Praze 29. 7. 2018)

Gruppo “Barinetto“  Saxomania“    - Munich

Janine Schrader - bs, ts, fl, afl.   Wolfhard Metz - bs, ss, cl.
Wolfgang Opitz - bs, fl, afl.    Wolfgang Roth - bs, as, bcl, cacl
.

 

Antonín Gondolán “Little Jazz Dessert“ - Among Us -

Vocal & Bass

 

nahoru


logo Novoměstská radnice